Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Honnan tudja a fény, hogy...

Honnan tudja a fény, hogy mennyivel kell mennie? Azaz miféle vonatkoztatási rendszert használ olyan térben, ahol tömeg van, és olyanban, ahol nincs?

Figyelt kérdés

2016. máj. 29. 16:14
1 2 3 4
 11/36 Tom Benko ***** válasza:
79%
A fény nem tudja, mennyivel kell mennie, ő csak halad. A relativitáselmélet egyik alapposztulátuma, hogy a fény minden megfigyelőhöz képest ugyanannyival halad. Ezt egyébként sokkal elemibb megfontolásokból le is lehet vezetni, e tekintetben ajánlom Hraskó Péter Relativitáselmélet című könyvét.
2016. máj. 30. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 harminezer oxigén ***** válasza:
86%

Hali


Ehhez annyit tudok hozzá fűzni hogy, olvass el néhány fizika tankönyvet (persze amelyek már foglalkoznak a relativitás elmélettel, idődilatációval, relativisztikus fizikával stb.) azokból megkapod a választ, kicsit sok lenne ide pötyögni (még linkelgetni is) azért hogy, miért annyi amennyi, és hogy miért állandó minden inerciarendszerben, ahhoz hozzátartozik a relativitás elmélet, idő torzulás, vöröseltolódás stb megértése is.


Hidd el pár száz oldal és pár kilométer egyenlet után már nem is lesz olyan borzasztó és érthetetlen. :D

2016. máj. 30. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
81%

A 10 es válaszodból ítélve nálad komolyabb ezoteriás konfliktusok vannak elfekvőben.


A kérdésed minden része zagyvaság,te ruházol fel egy matematikai egységet tudattal ,azt is megkérdezhetnéd hogy a 230V honnan tudja hogy 230V hiszen sok más vezeték van amihez képest nem annyi és a multimétereddel bizonyítható is. Ha két foton megy egymás mögött azonos irányba akkor az egyikre mondhatod hogy a másikhoz képest nem megy fénysebességgel sőt egy helyben áll na akkor most mivan :D


Úgysem fogod érteni de vigyünk bele egy kis játékot ha már így megszemélyesítetted a fotont és azt kérdezted honnan tudja mennyivel kell száguldania elárulom Ő nem megy sehova tehát alaptalan volt a kérdésed. Ha bármi is eléri a maximális sebességhatárt (eseményhorizontot) az órája megáll vagyis 0s alatt tesz meg bármennyi km t . v=s/t "nullával nem lehet osztani" :D

Ezért minden ami képes a maximális sebességével haladni szuperpozícióba kerül így a foton is . Ezt bizonyítja az EPR kísérlet ahol egy fotont az emberek rendszerében kettéválasztanak és két irányba elküldik majd az egyiken végzett manipuláció 0 késés nélkül megjelenik a másikon függetlenül hogy a két foton között fizikailag mérhető igen nagy távolság van. Ami az emberek rendszerében fénysebesség feletti információ áramlásnak tűnik az a foton rendszerében 0 távolság megtétele fénysebességgel ,magyarul a maximálisan mozgó részecskepárok között csak a maximálisnál lassabban mozgó rendszerekből nézve mérhető térbeli távolság pl az emberek rendszeréből a földön.A kérdésed inkább az lehetne honnan tudja a foton hogy egyáltalán megy? :D

Olvasd el az általános relativitás elméletét.

2016. máj. 31. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 A kérdező kommentje:

13-as:

A válaszod nyitása máris totális ostobaság, és valami iszonyú butaságot demonstrál. Nem csak az ezotériázás, de rögtön utána az, hogy bárki tudattal ruház bármit, így pl. a fényt. Te eleve úgy kezded nagy pofával, mint aki soha életében nem olvasott és nem hallott fizikustól semmit. Ugyanis a nyelvi fordulatom, hogy "honnan tudja a fény", nagyon gyakori a tudomány minden területén, nem csak a fizikában. Ráadásul a szövegértelmezésben továbbra is a butaságod kompenzálására próbálsz nagy pofával büszke lenni, mivel rögtön aztán egy másik viszonyítási ponttal folytatom. Kérdésre értelmes ember egyébként sem röfög, mint egy disznó. Jobbára csak ha buta, és így próbálja kompenzálni így még inkább átütő butaságát.


Szöveged eleje után rápillantottam a teljes általad írt szövegre:

öcsi: a te írásod hemzseg a helyesírási hibáktól. Öcsi: te nem tudsz még helyesen sem írni. Nincs az az elfogadható hobbi fizikus sem, aki ennyire rossz helyesíró lenne. Mivel buta vagy, szállj le a magas lóról, és ha már a fizikát megtanulni az életben nem fogod, mert ahhoz magas intelligencia kell, stílusod pedig szintén génhiba eredménye, posztulátuma pedig a homloklebenyedben őrzött személyiséged - amire még büszke is vagy, pedig szégyellned kéne -, legalább a patológiai tényezőket próbáld elrejteni pl. megjátszott modorossággal, szimulált mentális egészséggel.


Figyelj, öcsi: ha erőlteted a fizikát, mi lenne, ha megpróbálnál kicsit felnőni, és kérdésekre megállnád a degenerált röfögési kényszert, nem rögtön saját vélt, és nem létező eszed fensőbbséges trónusáról próbálnál lapokat osztogatni olyanoknak, akiknek amúgy a lába nyomába nem érsz. Akkor a válaszok sem a tárgytól eltérőek lennének, téged pedig nem nézne mindenki hülyének.


Öcsi: a vigyoridióta "D" betűkről nem mondta még neked senki - azt nem feltételezem, hogy elég pszichológiát és pszichiátriát olvastál, vagy hogy tehetséged lenne hozzá -, tehát nem mondta senki, hogy a gyerekes, infantilis, felelőtlen, saját hibáit és bűneit másokra kenni akaró, pszichopátiára hajlamos vagy egy az egyben pszichopata személyiségek sajátja? Akkor nyugodtan iratkozz be hozzám erre a kurzusra is, és számos viselkedéskurzusra stb. is, mielőtt a zárt ajtók mögül a társadalomba szabadulsz.


Azt nem láthatod, mert ahhoz túl patológiás vagy és túl buta, hogy a fotont nem, téged viszont megszemélyesítettelek, és próbáld meg felfogni a valóság ellen patológiás okokból tiltakozó agyaddal, hogy amerre jársz, szinte mindig vannak értelmes emberek, akik rögtön leveszik, mi és mennyi vagy. És ezzel neked nem büszkélkedni, hanem emiatt szégyenkezni kell.


Az írásodban aztán következő zagyvaságot végigolvasva nem azt mondom, amit te, hogy "olvasd el az általános relativitáselméletet", és nem csak azért, mert azt nem lehet "elolvasni", hanem mert olyan szinten baromságokat firkálsz, és kevered a szezont a fazonnal, meg nem létező szezont viszel a fazonba stb., hogy cirkuszba illik, de ráadásul ember nincs a Földön, aki a valaha éltek és jelenleg élők közül eléggé érti és átlátja a relativitáselméletet. Úgyhogy ilyen primitív nagy szájra ebben a témában kizárólag azok érzik magukat feljogosítva, akik tökkel ütöttek az egész tárgyhoz.


Apró mellékág, de ha ilyen alapvető kifejezési hibákat vétesz, mint "elolvasni", mi a frászból gondolod, hogy bárki elhiszi, hogy legalább elégséges szinten érted a relativitáselméletet, vagy legalább parasztosan szólva: "elolvastad"?

2016. jún. 2. 11:49
 15/36 A kérdező kommentje:

12-es:

Miért nem azt írtad meg, ami a valóság, hogy nem tudod és nem érted, ráadásul nagyon fiatal és tapasztalatlan vagy?


Neked is elmondom, hogy próbáld meg felfogni, hogy bárhová mész, mindenütt vannak értelmes emberek és számos téren zsenik, akik bármit írsz - legyen az egyetlen szó csupán -, gyakran azonnal kész képet kapnak rólad. Hogy milyen vagy, hány éves, mire gondoltál, amikor írtál, mi a valóság azzal szemben, amit leírtál.


A pszichopátia sokszor egyik legfőbb fokmérője, hogy az illető mennyire képes belátni, hogy leégeti magát, és képes-e belátni, hogy mikor és milyen fellépéssel. Hidd el, olyanokat, mint én, nem tudsz kioktatni, mert - néhány marginálistól eltekintve - nincs olyan terület és tudományág, amiben ne tudnék nálad sokkal többet. És ezt egyetlen kommented elárulta, pedig nem ez volt a célod. Úgyhogy amikor bárhová mész és elkezdesz kitárulkozni, fogd fel, hogy sokan azonnal tetten érnek. Ne játssz, mert az okosabbak előtt azonnal lebuksz.


A "pötyögést" és a "linkelgetést" meg ne erőltesd. Értelmes kérdésre értelmes emberek értelmes válaszait várom, akik válaszokkal szolgálnak, nem pedig mellébeszélnek, és részletezik a semmit, továbbá nem saját egójukat próbálják fényezni, lejáratva saját magukat.


Hadd ismételjem a tételt: bármerre jártok, sok az értelmes és sok a zseni. Ezek előtt szinte mindenki, aki megnyilvánul, azonnal színt vall magáról. Hogy micsoda, mennyit tud, milyen a személyisége, milyen hibái vannak, miért nem alkalmas ezen és azon munkakörökre, a személyiségének milyen mozgatórugói vannak, mik a motivációi, miért ír, milyen pszichiátriai problémái vannak stb.

2016. jún. 2. 12:06
 16/36 anonim ***** válasza:
67%

Elég szánalmas amikor az ember a saját mondatát nem tudja értelmezni ,"honnan tudja a fény" te írtad tehát tudattal ruháztál fel egy kvantumot.


Az ódáidat végigolvasva először azt hittem te magad vagy Molnár F Árpád aki passzióból a gyakorikérdéseken akarja csiszolni egetrengető kvantumfizikai és csillagászati tudását (pff :D inkább hiányosságát) de aztán rájöttem ő nagyobb egó annál mint hogy egy ilyen oldalon névtelenül tegyen fel gyermekes ákombákomos kérdéseket.


Amúgy neked nem tűnt fel hogy ez már a harmadik reakciód amiben meg sem említed a kérdés fevetésedet ,helyette a sok sok válaszadót ugatod le hogy miért válaszolták meg neked amúgy helyesen ezt a primitív kérdést.


Arról mi nem tehetünk hogy nem érted ,nem is akarod megérteni a válaszokat helyette helyesírási és minden más tárgytalan észrevételeiddel bőgöd teli a siteot.


(tényleg nem te vagy a molnár? :XD

2016. jún. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 Tom Benko ***** válasza:
100%

"Hidd el, olyanokat, mint én, nem tudsz kioktatni, mert - néhány marginálistól eltekintve - nincs olyan terület és tudományág, amiben ne tudnék nálad sokkal többet."


A jelek szerint a fizika mégiscsak egy ilyen tudományág...

2016. jún. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 harminezer oxigén ***** válasza:
100%

Hali a #12 -es vagyok.


Akkor leírom hogy, szerintem miért, kellene még olvasnod mielőtt hülyeségeket kérdezel: (és csupán a kérdésed alapján)


1. "Honnan tudja a fény..." A fény nem tud semmit, mivel az nem más mint elektromágneses sugárzás (akár csak az infra és UV-sugarak, a Röntgen sugárzás, gamma sugárzás, rádió hullámok és igen a "fény" is és mind mind fénysebességgel halad) Nem rendelkezik tudattal, vagyis nem tudja magáról hogy, "ő" a fény és azt sem tudja hogy, van sebessége. (mellesleg fénynek az elektromágneses sugárzás látható spektrumát nevezzük.)


2. "...kell mennie?..." A fény egy elektromágneses sugárzás ami fénysebességgel, hullámként TERJED, nem pedig "megy", maximum az elemi fotonra lehet azt mondani hogy, halad/mozog. Azt szót hogy, "megy" (és ezek képzetes, ragozott alakjait) a normál (értsd: nem tudományos) nyelvben használják tárgyak, élőlények, személyek nézőponttól távolodó vagy nem a nézőpont irányában végbemenő mozgására. A fizikában a tömeggel rendelkező test sem "megy" hanem, halad vagy mozog (ennek irányát vektorral, koordinátákkal vagy geometriai adatokkal (távolság, szög) szokták megadni) Én még egy fizika példában sem láttam olyan meghatározást hogy, egy m-tömegű test v-sebességgel megy.


3. "...miféle vonatkoztatási rendszert használ..." A fény nem használ semmilyen vonatkoztatási rendszert mivel, egy tudattal nem rendelkező elektromágneses hullám. A vonatkoztatási rendszer(eke)t az emberek használja azért hogy, meg tudják figyelni és leírni az egyes fizikai jelenségeket.


A válaszodra reagálva: Mivel te, a saját véleményed szerint okosabb vagy a legtöbb embernél miért itt keresel választ a kérdésedre?


Továbbá ha egyetlen hozzászólásom alapján már ennyire ismer Dr. Freud, kérem írja le az ittenieknek is hogy, milyen is vagyok: nem, életkor, iskolai végzettség, szociális körülmények, vallás, motivációim, céljaim stb. (ha nagy zseninek érzi magát, a cipőméretem is jöhet)


A "Ki ha én nem!" , "Te ezt nem tudod!" , "Többet tudok nálad, szinte mindenről." és egyéb hasonló megnyilvánulásaid egy sértődött kisgyerek benyomását kelti bennem (de szerintem a többiekben is, kérem őket, jelezzék ha netán nem így van), aki nem tudja elfogadni ha nem neki van igaza.


És igen, nem vagyok, egy Stephen Hawking hogy, olyan mélyen ismerjem a quantum fizikát mint ő, és nem tudok mindent, de ezt én nem is állítottam. És legfőbb képen nem megyek át egy havibajos hisztérikába-pszichológus hibridbe amikor, valaki azt tanácsolja hogy, olvassak és tanuljak mielőtt kérdezek hogy, legalább a kérdéshez tartozó alap dolgokkal tisztába legyek.


Végül egy idézetet ajánlok figyelmedbe Einsteintől:

"Csak két dolog végtelen: a Világegyetem és az emberi butaság, bár az elsőben nem vagyok egészen biztos."

2016. jún. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
100%

"de ráadásul ember nincs a Földön, aki a valaha éltek és jelenleg élők közül eléggé érti és átlátja a relativitáselméletet."

...

"Többet tudok nálad szinte mindenről"


:D :D :D :D:D:D:D:D:


Előző ez nem egy gyerek hidd el ,ez vagy Molnár F Árpád vagy egy fanatikus rajongója .


Molnárf Árpád retorikai lábnyoma 99,9% ban egyezik a névtelen kérdezővel.


Helyesírás érvelés egyéb híján.


A szavak 99,99% ban Molnár F licenszek. "öcsi,pszichopátriás,pszichopatológiás,vigyori:D idióta.



A mondatalkotás 99% ban jellemzi.Végtelenül sokszorosan összetett mondatok.


Terjedelmes A4 es oldalt beborító többszörösen összetett mondatokból álló leugatás ismétlődő "pszichopátiás" és egyéb pszichés betegségre utaló szavakkal de a mondatnak semmi tartalma az önigazoláson kívül.

Saját magát a megváltó ÉLInek vagy minek képzeli ezért ő mindenkinél ezerszer jobban tud mindent csak ezt a fránya kérdést nem tudta ha ha ha.


Csakhogy kérdező öcsi Molnárra pszichopátriásan nem jellemző hogy név nélkül írogasson a neten hiszen akkor rejtve marad az egója és az sem vall rá hogy ilyen óvodás szintű saját mondatértési problémái legyenek amin tovább rugózik.


Jól haladsz a Molnár imitátor ban de még gyúrjál kicsit öcsi. :XD óta

2016. jún. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 harminezer oxigén ***** válasza:
100%

#18


Tudom hogy, nem egy gyerek, csupán a konfliktuskezelési, vita és egyéb szociális készségei akadtak meg a fejlődésben.


Ami a többszörösen összetett, tudományosnak hangzó szavakkal, gazdagon teletűzdelt, tudálékos mondatait illeti.


Egy bizonyos IQ szint alatt bizonyosan ér el vele sikereket, ami ad egy löketet az ego-jának de, amikor a vitapartner nem egy szellemileg visszamaradott, törött porcelánkacsa akkor, átmegy védekezésbe, és megpróbálja a saját hiányosságait kivetíteni a másikra és lealacsonyítani a saját szintjére, reménykedve abban hogy, ott majd legyőzi a rutinnal.

2016. jún. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!