Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Honnan tudja a fény, hogy...

Honnan tudja a fény, hogy mennyivel kell mennie? Azaz miféle vonatkoztatási rendszert használ olyan térben, ahol tömeg van, és olyanban, ahol nincs?

Figyelt kérdés

2016. máj. 29. 16:14
1 2 3 4
 21/36 A kérdező kommentje:

Láttam már Molnár F. Árpád-fóbiásakat, akiknek mindenről Molnár F. Árpád jut eszükbe. Olyanokat is láttam, akiknek mindenről Kásler Árpád, a zsidók, a cigányok, vagy a Rothschildok. Ugyanide tartoznak azok, akiknek mindenről Orbán Viktor vagy Gyurcsány Ferenc jut eszükbe. Amikor offolva szidják őket, olyankor az is az emlegetőket minősíti.


Ahogyan az is, hogy egy színtisztán tudományos kérdés-feltevésre a kérdezőt érik atrocitások olyanoktól, akik még a helyesírást sem tanulták meg, és nem azért írnak rosszul, mert gyorsan írtak, hanem csupa olyan helyesírási hibákat vétenek, amik a félműveltségből adódnak. Még azt sem tudják, hogy vesszőt nem teszünk a következő szóhoz ragasztva, a taglaló gondolkodással olyan szinten nem rendelkeznek, hogy a mondatközi vesszőket nem ismerik fel, azaz nem képesek magas szintű logikai és rendszerező gondolkodásra.


Aki nem tud válaszolni, az támadja és az becsmérli a kérdezőt. Akinek megfelelő tudása van, az nem rosszul arra, hogy ártatlan kérdésekre elmebeteg vihogásokkal és leugatásokkal reagáljon.


Az intelligens emberek mindenből tanulnak. Nem vagyok Molnár F. Árpád, sem Gyurcsány Ferenc sem zsidó, sem cigány, sem Rothschild. Hanem intelligens, művelt és tanult vagyok, ezért tanultam Molnártól, Káslertől, Gyurcsánytól, Orbántól és mindenkitől, akitől lehet. Itt pedig azt tanultam, hogy a válaszadók kisebbrendűségi komplexusokban szenvednek, ezért ha kérdéssel találkoznak, rögtön ellenségképre van szükségük, az ellenségeket rosszul választják ki, mert ebben is műveletlenek és buták.


De ez az internetes fórumok hátránya, hogy bármilyen műveletlen és faragatlan tahó névtelenül pocskondiázhat és mocskolódhat, és mivel kisebbségi érzésekkel terhelt, ezért ezt életmódszinten teszik.


Nem ilyen a gyakorikérdések összes tudományos kérdése, hanem van, ahol hibátlan helyesírású emberek válaszolnak, hatalmas tudásból, ezért nincsenek kisebbségi érzéseik, amiket trollkodással muszáj nekik redukálni.


Ez az oldal már régen nem arról szól, hogy kérdésekre mik lehetnek a helyes válaszok, hanem amint pár primitív és bunkó tahót beevett ide a fene, onnantól az egész gyakorikérdések oldal beteg agyú trollok homokozója lett. Engem sem érdekel a válasz, mert ahová primitív trollok beeszik magukat, onnan az értelmes emberek felszívódnak, aki pedig mégsem, az nem szokott hozzászólni, csak olvas, és mindenkiről levonja a következtetéseket.


Aztán holnap esetleg soha többet nem jön a gyakorikérdésekre, mert a saját körei nem bunkó tahó félművelt trollokból áll.

2016. jún. 10. 13:17
 22/36 anonim ***** válasza:
100%
Na ez azért már túlzás! Amikor kérdezel egy hülyeséget, a válaszokra még értetlenkedsz egy kicsit, amikor ezt szóvá teszik, akkor jó kis adag arroganciával fűszerezett egoizmusodban próbálod lehúzni a válaszadókat... na ehhez pofa kell :D
2016. jún. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 harminezer oxigén ***** válasza:
100%

Hali.


Csak jelezném a kérdezőnek, a teljes pszichológiai profil és jellem képem lemaradt az utolsó hozzászólásából.


Jujj, a cipőméretemet majdnem elfelejtettem említeni. :D

2016. jún. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 A kérdező kommentje:

Gabriel.Tailor: változatlanul a helyesírási hiányosságaidra, a fejletlen személyiséget bizonyító "D" betűs idiótaságra, egyszerű kérdésre általad reagált pökhendi személyeskedésre, és a felelősség nem vállalására tudok reflektálni.


Tanulj egy kicsit a tőled sokkal okosabb és kulturáltabb emberektől, és amikor tudományos érdeklődéssel találkozol, először is kerülj el minden személyeskedést, pökhendiséget, nyegleséget, és hagyd abba az unintelligens gyerekeket és tini pszichopatákat jellemző, a képbe sehogyan sem illő ostoba "D" betűket. Ezek az írásjelek a hülyékből is szorzatos hülyéket csinálnak. Viszont csak a hülyékből, mert művelt ember ezeket nem szokta alkalmazni.


Azzal lett itt ilyen trolltanya, hogy betetted ide a lábad. Addig békés és a tárgyra reagáló diskurzus folyt. Most már senkit nem érdekel, miről volt szó eredetileg.


Te pedig javíthatatlan vagy, mert egy pszichopata nem tanul. Ha már Molnároztál, hadd Hevesizzek és Puzsérozzak, mert ők is ugyanúgy emlegetik a pszichopaták jellemzőit. Például a "nem szeret, nem tanul, nincs bűntudata".


Én ezennel kiszálltam ebből a pszichopata trolltanyából. Mivel te vagy a pszichopata, neked kell az utolsó szó. Kapd meg és hidd, amit a pszichopaták ilyenkor hinni akarnak, hogy senki nem látja, hogy eljárattad magad, mennyire buta vagy, kulturálatlan és belátásra képtelen troll. Troll, aki pszichopátiája miatt saját kisebbségi érzéseit projektálja kötekedően fellépve mások becsmérlésére.


Regisztrálj még néhányszor, mert a pszichopaták ilyenek, és ez a két-három regisztrációd, amikkel egyféle stílusban felelgetsz magadnak, már unalmas és szánalmas.

2016. jún. 11. 18:13
 25/36 anonim ***** válasza:
100%

Ahhoz képest, hogy micsoda felsőbbrendűségi tudatban próbálod itt elemezni az embereket, ritka gyenge pszichológiai ismeretekkel rendelkezhetsz. Az állításaid közül eddig egy sem talált, de próbálkozz csak nyugodtan :)

Lásd kivel van dolgod, csak a te kedvedért elhagytam azt a 'D' betűt.

2016. jún. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 harminezer oxigén ***** válasza:
100%

Hali.


Gabriel, szerintem azt hiszi hogy, egyetlen személy írja a hozzászólásokat. Véletlen te nem én vagyok? :D


A hozzászólónak: nem vagyok skizofrén, nincs több személyiségem de, ha lenne, szerintem azok is hasonlóan vélekednének rólad mint én.


U.I.: A cipőméretem még mindig várom, mert az ön kimagasló és páratlanul briliáns tudása nélkül még ezt sem tudom magamról. (ha netán nem fogtad fel, ez szarkazmus volt)

2016. jún. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 Tom Benko ***** válasza:
100%

:D

Azért is!

2016. jún. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
100%
#26-os, igazad lehet. Valószínű azt még fel tudná dolgozni hogy egyvalaki kötekedik vele (mondjuk azt is csak akkor, ha sikerül az illetőt pszichopataként elképzelnie), de hogy senki nem ért egyet vele, hát, ilyen egoizmus mellett nehéz lehet ezt elfogadni...
2016. jún. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
88%

fuuhh odáig bírtam elolvasni hogy "színtisztán tudományos kérdésre a kérdezőt érik atrocitások"


ember te egy internetes kínzógép vagy nem is ember vagy mi én mindent bevallok csak hagyd abba ja már rég abbahagytad el ne kezd XD

2016. jún. 21. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:

"Honnan tudja a fény, hogy mennyivel kell mennie?"


Miért, a hang honnan tudja, hogy hangsebességgel kell mennie? Vagy egy repülő elektron honnan tudja, ha taszítja őt egy másik elektron, hogy hogyan kell eltérülnie? Vagy a zuhanó kődarab honnan tudja, hogy most mennyivel kell gyorsulnia?


Ezt hívják fizikának. A fizikában vannak természeti törvények, amelyeknek az anyag elgedelmeskedik. Ezek a természeti törvények többek között azt is kimondják, hogy a fény minden INERCIARENDSZERBEN azonos módon, fénysebességgel terjed minden irányban. Tehát nem minden megfigyelőhöz képest, ahogy azt Tom Benko hiszi, hanem csak az inerciális megfigyelőkhöz képest.


"Azaz miféle vonatkoztatási rendszert használ olyan térben, ahol tömeg van, és olyanban, ahol nincs?"


Ezt a kérdést Dávid Gyula sem tudná értelmezni, mert nincs jól feltéve. A fény nem használ semmilyen vonatkoztatási rendszert. Vonatkoztatási rendszert a fizikus használ, aki le akar írni valamilyen fizikai folyamatot, pl. a fény terjedését. Amennyiben ez inerciarendszer, akkor vákuumban a fény fénysebességgel terjed. Anyagi közegben meg a közeg minősége, atomi szerkezete határozza meg, hogy milyen sebességgel terjed. Ha viszont nem inerciarendszer, akkor a fény akár a vákuumbeli inerciális fénysebességnél gyorsabban is teredhet benne, amint az az általános relativitáselméletből következik (lásd pl. a forgó rendszereket).

2016. jún. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!