Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Honnan tudja a fény, hogy...

Honnan tudja a fény, hogy mennyivel kell mennie? Azaz miféle vonatkoztatási rendszert használ olyan térben, ahol tömeg van, és olyanban, ahol nincs?

Figyelt kérdés

2016. máj. 29. 16:14
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
A fény nem tudja milyen sebességgel kell haladnia, annyival megy és kész. Az pedig nem bizonyított, hogy az a sebesség az elérhető maximum.
2016. júl. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
Szerintem ilyen és ehhez hasonló kérdés inkább filozófiai. A fizikusok nem tudják az alapkérdéseket, mindig azt hangoztatják, hogy nem az a dolguk.
2016. júl. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 M@teee válasza:
57%
Egyszerű. A fénynek 15 éves BMW-je van, tehát mindig annyival megy amennyivel csak bír.
2016. aug. 19. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim válasza:

Tér amiben nincs tömeg? Az a hipervákuum amiben van 1 molekula, atom vagy nukleon akkor ott máris van tömeg. Te kevered a súlyt és a tömeget szerintem.

Nincs olyan tér amiben ne lenne tömeg. Az űr sem légüres, hanem légritka tér.

Ennek utánanézhettél volna hisz olvastam jobban értesz hozzá mindünknél. Tudok kölcsönadni megfelelő szakirodalmakat.

2016. aug. 19. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 dq ***** válasza:

Egyébként a Maxwell-egyenletekből pl kipotyog a fénysebesség is. Azaz, ha igaz a 4 törvény, akkor a fénynek muszáj annyival mennie.

És itt a 'muszáj' részét lehet hogy ki is lehet fejteni, hogy pontosan hogyan okozza és melyik -- azaz az egyenletrendezés mögé látni. Én ezt sosem csináltam végig (vagy kezdtem el).

Csak annyit tudok, hogy azokból kijön.

2017. jan. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 oroszistvan1993 válasza:

Ha átfogalmazzuk az kérdést hogy "a fénysebesség honnan tudja mennyivel kell mennie" arra hogy "miért annyi a fénysebesség amennyi", akkor a válasz az lehet hogy "nem tudjuk még". Nem? Megvannak az ügyes-bajos számítások és kísérletek amik arra vezetnek hogy a fénysebesség x km/h, de arra a kérdésre hogy miért erre az x-re vezetnek az eredmények igazából még nem tudjuk a választ. A fizika nem épp ezt kutatja és a "mindenség elméletének" is ez lenne a célja, hogy válaszolni tudjunk pl erre a kérdésre? Nem tudjuk miért épp annyi a fénysebesség amennyi és nem tudjuk hogy miért annyi az elektron töltése amennyi mert azt sem tudjuk hogy ezek azok a mennyiségek amiket egy Univerzum "építésésnél" kézzel kell beállítani vagy valami más alapvetőbb állandókat kell belőni és a szabályokat megadni és majd ezek eredménye lesz az x km/h fénysebesség meg az y culomb elektromos töltés.


Szerintem a válasz a kérdésre az hogy:

Még nem tudjuk, keressük a választ.


A másik rész, hogy "honnan tudja a fény hogy mikor mennyivel kell mennie" szerintem ugyanezzel a gondolattal megválaszolható. Majd ha tudjuk mik a világunk legalapvetőbb építőelemei és törvényei, akkor válaszolni tudunk majd erre a kérdeésre.


Továbbra is úgy gondolom hogy a válasz:

Nem tudjuk, még keressük a választ.

2018. aug. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!