Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Kedves fizikusok! Mennyi...

Rajna vilmos kérdése:

Kedves fizikusok! Mennyi kalória szükséges 1L 20C fokos víz 36C fokosra melegítéséhez? (nem a himalája tetején, hanem itt Mo-on)

Figyelt kérdés

2016. jún. 9. 16:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Ugyan nem vagyok fizikus, de tudom, hogyan számold ki:

Írd fel a víz hőkapacitását, írd fel a tömeget, és írd fel a hőmérséklet-különbséget. Keresd ki a vonatkozó képletet, majd szorozd össze ezeket a mennyiségeket, ami így kijön, annyi energia kell.

2016. jún. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
16 kcal. 1 kg vizet 1 fokkal melegíteni standard légköri nyomáson 1 kcal definíció szerint.
2016. jún. 10. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 tatyesz ***** válasza:
1 kalória 1 gramm víz hőmérsékletét 1 °C-kal emeli meg. Akkor 1 liter víz (=1 kg) hőmérsékletének 16 °C-os növeléséhez hány kalória kell?
2016. jún. 10. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Akkor a 16kcal pontos érték. Köszönöm szépen a válaszokat. Arra voltam kíváncsi hogy mennyi energiát von el a testemtől ha szobahőmérsékleten fogyasztom az ivóvizet. Napi 2L esetén 32kcal. Nem vészes, de egy legyengült szervezet esetén ez is számít.
2016. jún. 10. 12:47
 5/5 anonim ***** válasza:
Végeredményben semmilyen energiát nem von el, hiszen a víz benned marad. Lokálisan és egy adott ideig valóban elvon, bent a gyomrodban. Amikor kipisiled, akkor viszont veszítesz hőt, és ezt a hegymászók pontosan tudják is.
2016. jún. 10. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!