Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az eper/citrus-és dinnyeféle...

Az eper/citrus-és dinnyeféle gyümölcsökben miért nincs kukac?

Figyelt kérdés
2016. jún. 16. 16:12
 1/5 anonim ***** válasza:
46%
Nincs rá igény. Szerintem te vagy az egyetlen ember, akinek hiányzik! :D
2016. jún. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Tippem szerint a dinnye héja túl vastag, azért nem 2 perc alatt rágná át magát rajta a kukac. A citrom meg hasonló dolgok meg túl savasak, de az eper jó kérdés, ha tényleg nem eszi semmiféle kukac.
2016. jún. 17. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Tippem szerint a dinnye héja túl vastag"


Jót mulattam ezen, mert akkor a mogyoró héja meg túl kemény lenne, de mégis oda teszi a gyerekét a mogyoróormányos...

2016. jún. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Szabó Éva Györgyi válasza:

Minden gyümölcsöt,

még a csonthéjasok termését is a virágzás alatt oltják be és rakják le petéiket a kártevőik.

Akkor még nagyon zsenge a termés és nagyon könnyű elbánni a növényekkel.

Én már láttam a szederben kukacot, pedig az savanyú nagyon.

2016. szept. 9. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Meglepődtök, de én meg fokhagymában is találtam kukacot. Bánom is, hogy akkoriban nem voltak okostelefonok és a régi nyomógombos telefonomon nem volt még 1 mp-es kamera sem.

Viszont biztosan valami kínai fokhagyma lehetett :/


Ami viszont kb 5 éve ért meglepetés, az a grapefruitban volt.

Elsőnek vettünk édesapámmal és nem mertem a legkeményebbet venni, mondván biztos éretlen (nem tudtam, hogy melyik érett).

Kicsit puha volt, de azt hittem ez a normális. (Egyébként fehér fajta volt, 2 db vettünk) kibontom, hámozom le a hártyát, és erre valami mozog. Még 2 gerezdet megbontottam de mindegyik olyan volt tele pici fehér kukacokkal (mozogtak még mielőtt azt hinnétek, hogy a gyümölcshúsára hittem azt).

Másikat is megbontottam és abban is telis tele.

Azóta hála az égnek nem értek ilyen rossz élmények.

Max a gránátalma volt túl érett és belül ilyen nyálkás ragados fehér cucc volt a szemek között. Az sem volt guszta (ezt már kétszer tapasztaltam, általában akkor amikor már nagyon leárazzák)


Egyébként ezektől eltekintve kedvenc gyümölcseim, pomelo, grapefruit, gránátalma, lichi mind mind imádom.

2019. jan. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!