Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Relációknak van összege?

Relációknak van összege?

Figyelt kérdés
Tény, hogy relációlnak van (funkcionális) szorzata, de van-e (funkcionális) összege?

2016. júl. 7. 19:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Arra gondolsz, hogy mivel a szorzat a számok körében az összeadás műveletének "rövidítése", egymás utáni elvégzése, ezért a relációk körében is így lesz?
2016. júl. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az összeg az egy függvény valamilyen halmaz elemei között, amely két elemhez rendel egy harmadikat. Ha te definiálsz egy adott halmazok Descartes-szorzatainak négyzetén értelmezett relációk halmazán értelmezett és ugyanezen relációk halmazába ható függvényt, amely két relációhoz valamilyen ésszerű módon egy harmadikat rendel, akkor máris definiáltad a relációk összegét.


Az ésszerűség csak azért fontos, mert jelen esetben önkényesen könnyű bármilyen baromságot kitalálni, amit összegnek nevezünk el. Használható fogalmat viszont nem hinném, hogy kapnál vele.

2016. júl. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

#1-es: a válaszom igen.

Köszönöm #2-esnek is a választ.

Én egész pontosan olyanra összegre gondoltam, amit megfelelő számszor ismételve relációt kapunk.

Tehát:

<+<+...+< := <o<

A probléma az, hogy elvileg az összeg "<" darab elemet tartalmaz, de mennyi az a "<"? Ez nem szám, így picit nehéz dolgunk.

Bárkinek bármi ötlet?

2016. júl. 8. 11:58
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem a direkt összeg jutott eszembe.
2016. júl. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!