Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Variancia analízist honnan...

Variancia analízist honnan érdemes tanulni?

Figyelt kérdés
Tudtok jó könyvet ANOVA-val kapcsolatban? Leginkább a kísérlettervezéssel, kiértékeléssel kapcsolatos dolgok érdekelnének. Annak idején terveztünk kísérletet, amit kiértékeltünk, aztán az alapján felállítottunk matematikai összefüggést a faktorok és az eredmények között, de ez már nagyon régen volt, és sosem végeztem el a választható tárgyat idő hiányában. Most szeretném pótolni ezt a hiányosságomat. Tudtok ajánlani könyvet, cikket ilyen témában, ami szerintetek jó, és többé-kevésbé laikusként vagy kezdőként is el lehet indulni vele?

#könyv #statisztika #könyvajánló #variancia analízis #kísérlettervezés
2016. aug. 2. 22:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Én ezt (is) használtam.


[link]


Ez egy kivonat, a hozzá tartozó könyvben (Fazekas István: Bevezetés a matematikai statisztikába) részletesebben is benne van.

2016. aug. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nincs valami könnyebben emészthető? Persze át tudom rágni magam rajta, de én jobb szeretek példákból tanulni, mint definíciókból...
2016. aug. 3. 11:23
 3/4 anonim ***** válasza:
Az első vagyok. A könyvben, amit írtam, több példa is található az egy, a két és háromtényezős modellre is. Illetve további más módszerekre is hasonlóan a szórásanalízis témaköréből.
2016. aug. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem az mondom, hogy nincsenek benne példák, csak azt, hogy jobb szeretem az olyan könyveket, cikkeket, ahol egy példán mutatják meg, hogy hogyan kell valamit alkalmazni, és utána esetleg kitérnek a definícióra. Csak hogy egy egyszerűbb példát mondjak, van a 2 ismeretlenes egyenletnek megoldóképlete, aminek annak idején tanultuk a levezetését. Na ez a része engem teljesen hidegen hagy, csak az érdekel, hogy mikor és mire tudom használni a képletet. Szóval valami olyasmit keresek, ami gyakorlatban többet nyújt és elméletben kevesebbet.
2016. aug. 25. 16:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!