Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A globális fölmelegedés 60...

A globális fölmelegedés 60 éven belül szét fogaja verni a táplálékláncot. Milyen hatásokkal fog járni?

Figyelt kérdés

Mint jól tudjuk az emberiség túl van a 2 fokon és 3.5 foknál megbomlik a tápláléklánc és összedől a bioszféra de erre ügyet sem vesznek mert magasról tesznek rá. Az állatok kihalnak. Az emberiség éhen fog halni? Afrikában mit fognak halászni? A tenger 3 fokkal melegedett 150 év alatt, ami természetes folyamatok következtében 100.000 év alatt történt volna meg, de mint tudjuk a globális fölmelegedés természetes folyamat főleg úgy hogy a föld természetesen egy lehűlő státuszában van vagyis volna.


[link]


"Ha a világ nem lép valamit, az 1-2 fok csak a kezdet, és hamar eljutunk majd a 3,5 Celsius-fokos átlaghőmérséklet-emelkedésig, ami jelen pillanatban

az emberiség kihalását jelentené.

Nem azért, mert enyhébbek lennének a telek és melegebbek a nyarak, hanem mert ez az a hőmérséklet, ahol a ma ismert tápláléklánc összeomlik. Önmagában már ez is elég lenne, de közben az is látszik, hogy nem egy történés van, hanem több, önmagát és egymást is erősítő folyamat létezik. Ez az, ami miatt a tudományos kutatások szerint az elmúlt 65 millió évben példátlan felmelegedés jön, de akármelyik ismert kihalási eseménnyel összehasonlítva is rémisztő sebességű a robogás."


Mit írnak az index kommentelők? Jajj, ez természets folyamat úgyse lesz blahblah. Marha természetes folyamat mint a grafikon is mutatja. Nevetséges ez a hozzáállás!


[link]


Tényleg tesznek rá, hogy az évszázadban az emberiség nyomorogni fog a klíma szennyezésétől amit az EMBER okozott? Ha elindul 800 millió fekete afrikai Északra? Ha becsődölnek a húsipari cégek mert a tenger üresen fog állni? Ha víz alá süllyednek a milliós városok a profit érdekében? Tényleg ez ér pár hordónyi olajat?


2016. aug. 3. 16:31
1 2
 11/20 Tislerics Máté ***** válasza:
46%

Köszi a linket! A műanyagos résznél jót nevettem! :D

amúgy valóban tetszik a hozzáállása...

2016. aug. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 Vree ***** válasza:

Tislerics nem tom hogy maradtál 72%on ezekkel a kijelentésekkel...


Ja, a "zöldek" meg hülyék, csak így kollektívan, úgy is hogy nem konkrét pártról beszélünk.

Hát igen, nincs is kényelmesebb dolog a világon, mint s@gget vakarva kijeleneteni, hogy úgyse érdemes semmit csinálni. Ne politizálj, mert úgyis csalás, ne dolgozz, mert minek, ne meg úgy általában ne legyen benned semmi tartás, mert egy ember végtére is mit számít. Ej-ej, de egy elvédejedett tökkolop vagy te ecsém!


"de ha ez megtörténik, az 7-8 milliárd ember hibája lesz"

És basszus mi nem erről beszélünk?


"Nincs ebben semmi rossz! Nincs helyes meg helytelen döntés!"

Morális relativisták kíméljenek, amúgy meg ehhez marhára nem szükséges moralizálni, mert belátható puszta önérdekből is.

Akit már a gyerekei sorsa se érdekel, annak persze nem.

2016. aug. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 Tislerics Máté ***** válasza:

Vree! A zöldek között természetesen vannak értékes emberek is! nem állítottam hogy nincsenek sőt az utolsó mondatomban őket emelem ki mint pozitív személyeket! Nem szép dolog kiforgatni mások szavait!


,,Hát igen, nincs is kényelmesebb dolog a világon, mint s@gget vakarva kijelenteni, hogy úgyse érdemes semmit csinálni."

NEM széép dolog kiforgatni mások szavait!!! ha neked ez jön le az irományomból az vagy a Te vagy az én hibám! De így helytelen az értelmezésed! Ugyan ki akarna ilyet? nevetséges... Minél több tehetséges és kompetens személy dolgozik a bolygó megóvásán annál jobb. Sajnos ebből elég kevés van. Ez van! Én megteszem amit tudok de nem tudok 7 milliárd embert befolyásolni... Érthető már?


,,Akit már a gyerekei sorsa se érdekel, annak persze nem."

PFFFFFF na most már ez tényleg gáz! mi van veled? rossz napod van? A világ legjobb szakemberei dolgoznak azon, hogy megoldást találjanak a globális problémáinkra! Én ezzel beérem! Aztán lesz ami lesz! remélem mindenki megfogadja a tanácsaikat, javaslataikat!

így már érthető?

2016. aug. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
az érthető máté, hogy tipikus lusta tömegember vagy aki mitsem törődik a problémákkal.
2016. aug. 5. 18:02
 15/20 Vree ***** válasza:

^OK, csak a kommentjeidből nem ez jön le :D


Nem akarlak én bántani, de minden második mondat arról szól, hogy úgyse érdemes mit csinálni vagy hogy az erről beszélők hülyék.

Ha nem gondolod komolyan, ne írd le.


"A világ legjobb szakemberei dolgoznak azon, hogy megoldást találjanak"

A szakemberek már elmondták a magukét.

Innen csak a politikai akarat tudna következni.


Nemtom hány éves vagy és mennyire politikailag tudatos :D

De elvileg egy képviseleti demokráciában ez úgy működik, hogy a politikusok azt próbálják lépni, amit az emberek többsége része igényel (vagy amit úgy gondolnak, még el tudnak vele hitetni, hogy igényel).

Tehát nem hülyeség megkérdezni magadtól, hogy én mit tehetek.

2016. aug. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
hosszú távon a hatalmiaknak sem érdekük hogy szétbarmolják a földet mert akkora éhséglázadások és gazdasági rendszerek összeomlása + devizák bedőlése lesz hogy csak nyekken.
2016. aug. 5. 18:09
 17/20 Tislerics Máté ***** válasza:

,,az érthető máté, hogy tipikus lusta tömegember vagy aki mitsem törődik a problémákkal."


Annyira törődök velük, amennyire értemét látom... :)


,,De elvileg egy képviseleti demokráciában ez úgy működik, hogy a politikusok azt próbálják lépni, amit az emberek többsége része igényel (vagy amit úgy gondolnak, még el tudnak vele hitetni, hogy igényel)."


Igen! ez jó is így! A bolygó király! :) meglátjuk mit csinál 7 milliárd ember az összes szeszélyével tudásával, ellenérzésével, akaratával... stb.... jó buli lesz szerintem... :D


Sajnálom én nem féltem az emberiséget annyira. Most ez baj? és igen, jöhetnek a lepontozások, de nem is győztek meg a szakemberek eddig... na bummm :D Azért nyugi nem vagyok Trump szimpatizáns! az az ember egy őrült! :D A bolygó valóban melegszik és ráadásul exponenciálisan, tehát a probléma valós! Hogy mi lesz ebből? galiba! amit megoldunk és kész! legyen már töke az emberiségnek... nem kell annyit rinyálni ezen! annyira fárasztó... :D

2016. aug. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Mert az ökör emberek is csak a hülye médiát bámulják és mossák az agyukat és ló. val sem foglalkoznak mert úgyis holnap jön a krumplileves és a 10.000 ik BK rész.
2016. aug. 5. 19:03
 19/20 Szaniszlo Ferenc ***** válasza:
Valószínűleg egyre több ember lesz Rogán az idő előrehaladtával (rovarokat evő vegán). Mivel az állattenyésztésből származó hús elérhetetlen lesz a közembereknek, de rovarok bőven akadnak majd. Már most érződik a hatás ahogy emelkedik a hús ára, egyre többen csatlakoznak a Rogán mozgalomhoz.
2016. aug. 14. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Rengeteget tudunk tenni egyesével is, sőt főleg úgy!


Ha nem vesszük meg a rengeteg feldolgozott, agyoncsomagolt dolgot, és ha szigorúan csak helyi terméket veszünk, már szavaztunk.

Hogy nem kell a távolról szállított, plusz energiával dúsított mindenféle.

Tönkremennek vagy alkalmazkodnak az igényeinkhez az eladók. Mert kell, hogy alkalmazkodjanak.


Ki kell kerülnünk a globális termékeket, csak úgy tehetünk valamit.

2016. aug. 25. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!