Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A rokonom mindig azzal jön...

A rokonom mindig azzal jön fel hogy a evolúció h@lyeség mert nem a majmoktól származunk de én erre nem tudom mit válaszoljak?

Figyelt kérdés
Valami olyanra gondoltam ami bizonyíték hogy tényleg volt és lesz is evolúció meg mi volt az ember meg a majom közös őse?

2016. aug. 28. 00:48
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
94%

Most nem tudom, a 2×Sü féle válaszokhoz előzetesen nyugodt éjszaka, a megelőző válaszok figyelmen kívül hagyása, külön képesség ekkora visszafogottságra, vagy a tudomány szeretete sarkallja az embert.

Kérdező! Javaslom fogadd meg ezt a tanácsot, bölcsebbet és hasznosabbat bizonyosan nem kaphatsz, legfeljebb hosszabbat és részletesebbet. Én lemondok a válaszadásról, ha előttem mindent elmondtak, amit érdemesnek tartok elmondani.

2016. aug. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 Tom Benko ***** válasza:
96%
Én megkérdezném tőle, hogy akkor mégis, kitől, miért szólna ez az evolúció ellen, és ha az evolúció hülyeség, akkor hogyan működik az állattenyésztés.
2016. aug. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
1%
Van akinek a majom a képmása, van akinek a Teremtő.
2016. aug. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 Ozmium42 ***** válasza:
94%
#13 Tetszik ez a vallási fajgyűlölet. Sajnos nincs külön majomból kifejlődött és égi varázsló által földből gyúrt ember, csak egyféle. Deal with it.
2016. aug. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
0%

Szó sincs fajgyűlöletről. Ezt mindenki saját maga dönti el. Joga van hozzá.

Ha jól vagy rosszul dönt, legyen az ő dolga vagy baja.

2016. aug. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 Ozmium42 ***** válasza:
96%
Nem, a származás minden, csak nem döntés kérdése.
2016. aug. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
0%
De igen. Ez a gondolati szabadság.
2016. aug. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 2*Sü ***** válasza:
89%

#11> Most nem tudom, a 2×Sü féle válaszokhoz előzetesen nyugodt éjszaka, a megelőző válaszok figyelmen kívül hagyása, külön képesség ekkora visszafogottságra, vagy a tudomány szeretete sarkallja az embert.


Igyekszem higgadt maradni, és objektíven válaszolni, amennyire az tudásomból kitelik. De a tudomány szeretete is benne van. :-)


#13> Van akinek a majom a képmása, van akinek a Teremtő.


Az embernek a majom nem képmása, pláne nem példaképe. A majom egy másik fejlődési út, ami nélkülözi mindazt az emberi értéket, ami minket valóban emberré tesz. Nem a hasonlóság, hanem a különbség az, ami itt fontos. Sok szempontból vagyunk hasonlóak a majmokhoz, négy végtagunk van, eszünk, szaporodunk, stb... Egy majom viszont egy csomó dologra nem képes, amire egy ember igen, ez az amire emberként büszkének kell lennünk, és törekedni ezen tulajdonságaink fejlesztésére. Kvázi egyébként ez a mondat attól függetlenül igaz, hogy valaki hisz-e Istenben, vagy sem.


Másik oldalról ha elfogadjuk, hogy a világot Isten teremtette, akkor el kell fogadnunk, hogy minden részletében ő teremtette, beleértve mindazt, amit mi gonosznak, negatívnak tartunk. Ha nem, akkor Isten nem mindenható, vagy nem az egyetlen teremtő. Ha viszont ő mindenható és az egyetlen teremtő, akkor az ő teremténye a gyilkos is, a betegség is, a világ minden igazságtalansága is. A Biblia Sátánja egy angyal volt. Elvileg az angyaloknak nincs szabad akaratuk. (Tudtommal amúgy sincs egyébként egyértelműen tisztázva a Bibliában, hogy az angyalokat ki teremtette-e. Ha nem Isten, akkor nem ő az egyetlen erő, entitás, ami örök, kezdetektől fogva létező, ergo az angyalokat is Istennek kellett teremtenie, ergo Lucifer lázadó hajlamát is ő kellett, hogy teremtse.) Akkor hogy lázadt fel az egyik? Ha van szabad akaratuk, mi szükség volt az emberre? Ha a Sátánnak nincs befolyása a világra, hogy létezhet gonosz. Ha van, akkor Isten mégsem mindenható? Vagy kimondottan Isten ad lehetőséget arra, hogy a Sátán tevékenykedjen? Akkor viszont Isten cinkostárs. Eleve ha van szabad akarat, akkor azért van, hogy dönthessünk. Akár rosszul is. De Isten akarta azt, hogy dönthessünk rosszul is. Akkor igazságos-e, egyáltalán következetes-e egy olyan Isten, aki büntet valamit, amit megenged? Ha nincs szabad akarat, akkor Isten eleve mindent eltervezett, a te és az én életemet, engem pl. ateistának teremtett. De akkor megint igazságos-e, és következetes-e, ha ezért én a pokolra, te meg a mennyországba kerülsz? Nem tudom, de pl. a keresztény világkép nekem nagyon nem áll össze.


Ha Isten teremtett mindent, ami gonosz, bűn, akkor azt kell megfontolni, hogy mindenki csak olyan dolgot tud teremteni, ami a fejében gondolatként, ideaként már létezik. Ha Isten a maga képére teremtette az embert, akkor Isten is esendő, bűnre hajlamos, sok esetben könnyen hajlik a gonoszságra? Job könyve pl. akár ezt alá is tudná támasztani. De akkor már inkább legyen egy majom az erkölcsi példaképem, aki ölni csak szükségből ől, ha az élete múlik rajta, mint az ember, aki Isten képmására teremtődött, és aki kedvtelésből is öl.


Tehát bár sértésnek szántad a megjegyzésedet - ami egyébként nem tudom mennyire fér meg a keresztény tanítással -, nekem nem derogál azt gondolnom, hogy a majmoknak és az embernek közös őse volt valamikor réges-régen.

2016. aug. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
9%

"Tetszik ez a vallási fajgyűlölet. Sajnos nincs külön majomból kifejlődött és égi varázsló által földből gyúrt ember, csak egyféle." - de, láthatóan vannak túlfejlődött majmok és istenképmások is közöttünk.

(Az arányuk egyébként a teremtés-evolúció "vitában" kb. egyforma mindkét oldalon.)

2016. aug. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
0%
18# Fogalmad sincs Istenről, csak amit másoktól hallottál, azt szajkózod.
2016. aug. 28. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!