Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi f (g (x) ) N. deriváltja?

Mi f (g (x) ) N. deriváltja?

Figyelt kérdés

2016. szept. 28. 13:39
 1/6 anonim ***** válasza:
90%

Összetett függvény deriválása:

[link]

(középtájt)


A következő deriváltat egy újabb összetett fügvény és egy másik függvény szorzataként kell számolni, stb.

2016. szept. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nagyon jól tudom mik a deriválási szabályok.

De ha picit figyeltél volna, a kérdés az volt, hogy mi az N. derivált (nem az 1. vagy 2.).

2016. szept. 28. 17:26
 3/6 anonim ***** válasza:
90%
Te sem figyeltél különösebben a válaszra.
2016. szept. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát ez a kérdés meg micsoda? A hyper-operátorok és Lambert W-függvények mestere újabban ilyen piszlicsáré dolgokkal foglalkozik?


Most komolyan. Egyik nap a hyper-operátort akarod folytonossá tenni, másik nap meg ilyen ócskaságra nem bírsz magadtól kiizzadni egy szummát néhány hatvánnyal és k-adik deriválttal?

2016. szept. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Az a probléma, hogy nem találok (se én se az oeis) szabályt az összeadandó tagok konstans együtthatói közt.

A cél, hogy az N. deriváltat extrapoláljam integrálásra, vagyis integrálni tudjam általánosan az f o g formát. De ez csak egy kísérlet volt...

De hát ha neked jobban megy.

2016. szept. 29. 15:28
 6/6 anonim ***** válasza:

Oké, visszaszívtam, hiába egyszerű mechanikusan, az általános képlet tényleg messzire vezet. Amit persze 3 perc kutatással magadtól is megtalálsz:


[link] és rákattintasz a megnevezett általános képletre:

[link]

2016. szept. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!