Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Energiamegmaradás törvénye...

Energiamegmaradás törvénye feladat?

Figyelt kérdés
Valaki el tudná magyarázni? Előre is köszönöm! [link]

2016. okt. 5. 01:44
 1/5 anonim ***** válasza:
95%

AZ energia kezdetben (fenn, amikor a kocsi még áll) helyzeti. Amikor elindul. az energia átalakul mozgásivá és hővé a súrlódás következtében. Vannak még apró alakváltoztatási energiák is, mint például a kocsi súlyától a talaj benyomódása, majd rugalmas visszarugódása, de ez most elhanyagolható.

Ahogy a kocsi az emelkedőhöz ér, mozgási energiája visszaalakul helyzetivé. A hőenergia viszont elszáll, a környezetet melegíti, az nem alakul vissza, a kocsi számára elveszett (a környezet viszont megkapta).

A kocsi végül megáll, mert az energia ugyan állandó, de az eredetileg a kocsié volt. A lezajló folyamat során ez fokozatosan átadódott a környezetnek a súrlódás következtében, és egy idő után az összes a környezeté lesz. A kocsi energiája kimutatható, a környezet energiaváltozása viszont nem kimérhető (legalábbis egyszerű eszközökkel).

2016. okt. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A számolás menetét esetleg le tudnád írni? Mi csak mozgasi, helyzeti meg surlodasi emergiaval szamoltunk.
2016. okt. 5. 10:30
 3/5 anonim ***** válasza:

m*g*h1 = Ws + m*g*h2

Ws = m*g*mű*(h1*ctg(a1)+s+h2*ctg(a2)) ; ==>h2

2016. okt. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ez eddig megvan nekem is, de azt nem tudom, hogy hanyszor fog oda vissza menni meg mennyire all meg, vagy nem tudom mar mit kerdez a feladat.
2016. okt. 5. 10:57
 5/5 anonim ***** válasza:

Számold ki visszafelé is, h3-mat. (h2 legyen a kiinduló.)

Ha kell, h4-et, h5-öt is. (A képlet ua.)

Ha negatívra jön ki, akkor már nem fog felmenni az emelkedőn, módosítsd az egyenletet.

Nem lesz sok oda-vissza út.

2016. okt. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!