Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a véleményetek az emberi...

Mi a véleményetek az emberi embriókon végzett génmanipulációs kísérletekről?

Figyelt kérdés

Etikusnak tartjátok-e és ha igen, miért?

Szerintetek jelenthet-e ez valamilyen veszélyt az emberiségre nézve?


2016. okt. 10. 20:33
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

"A GMO-nak pontosan annyi veszélye van, mint a faj- és fajtakeresztezős növénynemesítésnek"

Na, ez viszont nem igaz.

A GMO NAGYON HATÉKONY.

Igazából a késnek és az atomerőnek is hasonló a veszélye: az, hogy rád támadnak. De azért nem mindegy ennek a mértéke, igaz?

Viszont az előnyei is óriásiak (lehetnek, ha legális). Érdemes intenzíven fejleszteni - persze teljes ellenőrzés mellett. Én is olyasmire gondolok, mint az új gyógyszereknél, mert ennél hatékonyabb ellenőrzés nincs.

2016. okt. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 Wadmalac ***** válasza:
100%

" "A GMO-nak pontosan annyi veszélye van, mint a faj- és fajtakeresztezős növénynemesítésnek"

Na, ez viszont nem igaz.

A GMO NAGYON HATÉKONY."


Attól még a veszélyei azonosak. Ugyanolyan eséllyel lehet káros kimenetelt produkálni.

Legfeljebb gyorsabban.

2016. okt. 13. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

Meg hatékonyabban.

Kés ellen elég egy egyszerű láncing vagy kevlar.

GMO ellen nem is tudom, hogy mi kellene. Házi DNS elemző?

Kevés, ezzel csak az ételt lehet ellenőrizni. Sok dolog már azelőtt hat rád, hogy megetted volna.

2016. okt. 13. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 EagleHUN ***** válasza:
0%

15 (Wad) - Egy szóval nem mondtam hogy nem eszem húst vagy haszonállatot, kíméletesen és gyorsan levágva! Itt a hosszantartó "megnyomorító" "kínhalált" okozó kísérletekről van és volt szó (Részedről ennek a bekapcsolása a témába is kissé érthetetlen számomra.). De hogyan kapcsoltad ebbe bele az abortuszt?


De ha már abortusz: A kimutatott(kimutatható) betegségek esetén legyen (kötelező). Meg amit nem ültetnek be emberbe azokat lehet vizsgálni, őssejtkísérleteket végezni rajtuk. Ezzel nincs bajom addig amíg nem ültetik be hogy megszülessen. Mert ez még nem GMO.

Sőt az őssejtekből "klónozott" saját szervekkel sincs semmi bajom, mert az sem GMO.

A teljes test klónozással (fejátültetéssel) is csak annyi (etikai) bajom van hogy akkor aki elég gazdag az majd így örökké élhet, a szegények meg nem?

Fejjel együtt klónozni viszont egyrészt marhaság (mert nem ugyanaz az ember lessz), másrészt teljesen etikátlan és értelmetlen tehát legyen tiltott!


Oké én hoztam be a klónozást a GMO-s "vitába" sorry. Ez nem számít GMO-nak.

2016. okt. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 EagleHUN ***** válasza:
0%

16 -nem miattam meg a hasonlóan gondolkodók miatt, hanem az emberi természet miatt!

Ha mindent engedélyeznél, és legális lenne a hadsereg akkor is fejlesztene titokban hogy az ellenfél ne tudja milye van!

2016. okt. 13. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 EagleHUN ***** válasza:
0%

"Csak példaként, ha a cukkini uborka virágporával porzódik be, mondjuk egy uborkásból téved át egy méhecske, a cukkini halálosan mérgező gyümölcsöt hozhat."

Ez komoly? Tudsz róla cikket adni?

Egyébként valami hasonlóra gondolok a GMO veszélyei címszó alatt!

2016. okt. 13. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 Wadmalac ***** válasza:
100%

[link]


Ne tévesszen meg, hogy most Blikkben találtam meg a cikket, a dolog nem kamu, most nyáron halt meg egy német hobbikertész, aki a saját cukkinijétől halt meg. Állítólag Q keserű a méregtartalmú, mégis megette az LD50+ mennyiséget. Ja és nem csak az uborka, a dísztök stb. is okozhat keresztbeporzással ilyet.

2016. okt. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 Wadmalac ***** válasza:
100%

"15 (Wad) - Egy szóval nem mondtam hogy nem eszem húst vagy haszonállatot, kíméletesen és gyorsan levágva! Itt a hosszantartó "megnyomorító" "kínhalált" okozó kísérletekről van és volt szó (Részedről ennek a bekapcsolása a témába is kissé érthetetlen számomra.)."

Állatvédők kirohanásainak is vannak szintjei, én nem tudhatom előre, te meddig mész el, sokaknál a húsállat-tartás is ide tartozik.


"De hogyan kapcsoltad ebbe bele az abortuszt?"

Mert az az egyetlen terület, ahol VAN embrió-korhatár már meghatározva. Szerintem logikus, ha a két területen ugyanaz a korhatár a törvényes határ. Végül is, mindkettő arról szólna, honnan ölünk embernek számító embriót.


"De ha már abortusz: A kimutatott(kimutatható) betegségek esetén legyen (kötelező)."

Látod, most itt meg pont egy általános etikai normának mondasz ellent.

A veleszületett betegséggel élők közt kéne egy közvélemény-kutatás, hány százalékuk mondja, inkább meg sem született volna.

Egyébként ez, amit leírtál, csaknem szó szerint része volt a náci gondolkodásnak, csak nem genetikai módon, hiszen akkoriban arról még nem tudtak semmit. Szóval erkölcsileg qrvára megkérdőjelezhető.


"Meg amit nem ültetnek be emberbe azokat lehet vizsgálni, őssejtkísérleteket végezni rajtuk. Ezzel nincs bajom addig amíg nem ültetik be hogy megszülessen. Mert ez még nem GMO."

Most gondoljunk bele, meddig az embriókorig éreznéd erkölcsösnek? Mert a technika szerintem rövid időn belül lehetővé teszi a komplett "in vitro" kihordást. Meg lehet ölni egy csaknem kifejlett csecsemőt, csak mert nem járt anyaméhben? Szerintem nem. És ITT bejön az általam említett korhatár, az abortusz vonatkozás.


"A teljes test klónozással (fejátültetéssel) is csak annyi (etikai) bajom van hogy akkor aki elég gazdag az majd így örökké élhet, a szegények meg nem?"

Ez nagyon sok mai életmentő kezelésre is igaz. Mégis léteznek.


"Fejjel együtt klónozni viszont egyrészt marhaság (mert nem ugyanaz az ember lessz), másrészt teljesen etikátlan és értelmetlen tehát legyen tiltott!"

Itt megint bejön a kérdés, mikortól minősül embernek egy 80 kilós hústömeg.

Agyhalott klón kitenyésztése és abba agyátültetés?


Nem a vitatkozás a célom, csupán meg akarom értetni, hogy a te szempontjaid és fenti döntéseid is teljesen szubjektívak és sok ponton szembe mennek az általános erkölcsi normákkal is.


Ezért írtam, hogy ez nagyon kényes terület, bármilyen korlátozás, határ valakinek a szempontjából helytelen és erkölcstelen. A teljes, kategorikus tiltás is.

2016. okt. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 Wadmalac ***** válasza:
100%

"GMO ellen nem is tudom, hogy mi kellene. Házi DNS elemző?"

Nem. Termelésbe csak hitelesen bevizsgált GMO termények kerülhessenek. Hogy ez kijátszható? Biztosan. De most meg mered enni a tecsós spanyol narancsot, pedig ugyanennyi eséllyel lehet elcsalt papírokkal hitelesen vegyszermentes. Egykutya.


"Kevés, ezzel csak az ételt lehet ellenőrizni. Sok dolog már azelőtt hat rád, hogy megetted volna."

?

Eu nekem a GMO-veszélyek misztifikálására hajaz.

Az a spanyol narancs MOST kinyírhat téged, csak kézbe fogva, ha agyon van rovarirtózva.

És ezt is ugyanolyan ellenőrzés védi ki.

2016. okt. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!