Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » BME-vegyészmérnök vagy ELTE...

BME-vegyészmérnök vagy ELTE TTK kémia alapszak?

Figyelt kérdés
Nem igazán tudok dönteni a két szak között. Melyikkel lehet jobban elhelyezkedni?Melyik képzés érdekesebb? Szeretem a kémiaát,de imádom a matekot is. A fizika viszoont már nem annyira a szívem csücske,főleg emiatt kérdezem mennyire hangsúlyos a bme-n a fizika

2016. nov. 1. 09:46
 1/3 anonim ***** válasza:
24%
Jól döntesz,ha valóban a kémiával szeretnél továbbtanulni.Ez egy kifizetődő,gyakorlatban is hasznos tantárgy,amivel sok ágazatban el lehet helyezkedni, a vegyészet különösen jól fizetett,mert ugye most hiány van belőle.Szerintem az ELTE-re lenne célszerűbb menned,mert mégiscsak az a jobb egyetem,ott elméletben is több mindent nyújtanak,nem csak gyakorlatban,valamit az épület környezete is sokkal nyugisabb,szebb. A fizikával ne foglalkozz, az elvont,unatkozó emberek bolondsága,nélküle is megleszel.
2016. nov. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Ákos13 ***** válasza:
78%

Attól függ, mennyire mélyen akarsz a kémiával foglalkozni. Ha stabil elméleti tudást akarsz, és nem tudod biztosan, hogy vegyész, vegyészmérnök vagy tanár akarsz lenni, akkor az ELTE kémia BSc-t javaslom.

Én most vagyok elsőéves a kémia szakon. A kémia nyilván nagyon hangsúlyos. A matek is az, és ha szereted, tanulhatod emelt szinten is akár. Viszont a fizika is nagyon fontos, a második félévben van fizika és fizikai kémia, később pedig elméleti kémia, amihez nagyon kell.


De felteszem, hogy a BME-n is van elég sok fizika, csak inkább a gyakorlatban alkalmazható részek, mert mégis egy mérnöki képzésről van szó.


Szerintem az ELTE valamivel jobb a kettő közül, és könnyebb is bejutni, rendszerint nagyon alacsony a ponthatár, úgyhogy én oda jelentkeznék a helyedben. Mert oda is jelentkeztem egy évvel ezelőtt. És eddig nem csalódtam.

2016. nov. 1. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ hol akarsz elhelyezkedni, ha egy gyárban pl. kőolajfinomító, gyógyszergyár, műanyagipari gyár akarsz elhelyezkedni és a működtetéssel, folyamatokkal, készülékkel akarsz foglalkozni, akkor BME. Ha laborban (akár a fent említett gyárak laborjaiban) akarsz dolgozni akkor inkább ELTE, de a BME-n is elég jó minőségű analitikai képzés folyik.


Mindkét szak más képzést biztosít, nem túl sok köze van a kettőnek egymáshoz. Én nemsokára végzek a BME-n, de szerintem az elméleti, a szerves és a szervetlen kémiához közöm nincsen (nyilván az alapok megvannak). Ellenben a géptan, géprajz, fizikai kémia, vegyipari műveletek témakörben jó a tudásom, ezekben pedig pl. gondolom egy ELTÉsnek nincs sok tapasztalata.


A fizika pedig rendkívül fontos, nálunk a BME-n első félévben vannak bevezető tárgyak, fizikából is, ahol kb. közép szintnél kicsit nehezebb középiskolás szinten újratanítják a mechanikát meg ha jól emlékszem talán az elektrodinamikát is. Mikor bekerültem nem voltam erős fizikából, de könnyen be tudtam hozni a lemaradásomat.

2016. nov. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!