Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogy van ez az áramkörben?

Hogy van ez az áramkörben?

Figyelt kérdés
Ha egy fogyasztót sorosan kötünk egy áramkörbe akkor az utána lévő fogyasztóra olyan erősségű áram jut ami már a második fogyasztó ellenállása miatt gyengébb?Vagy az áramerősség ugyanakkora lesz mint a főágban volt és úgy megy tovább a következő ellenállásra?

2016. nov. 29. 22:51
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
59%

Én viszont zokon veszem.

Az egy dolog, hogy itt ingyen, a szabad időnkben teszünk szívességet a kérdezőnek.

De ha hozunk egy jó, igen könnyen megjegyezhető példát, és erre ő köszönet helyett megsértődik...

2016. dec. 1. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
Inkább értelmezd, fogd fel amit írtam és utána dulálj.Amúgy meg tényleg nagyon sok szabadidő lehet leírni 2 sort.Képzeld ami normális választ írt annak megköszöntem.Am meg nemtudom, hogy máshogy lehetne a "láttàl már folyót"értelmezni!Gratula
2016. dec. 1. 11:39
 13/25 anonim ***** válasza:
61%

Semmi gond, kérdező.

Legfeljebb majd nem válaszolnak a kérdéseidre, aztán csodálkozhatsz.

2016. dec. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 Wadmalac ***** válasza:
77%

Rengeteg kérdező nem érti meg és nem tud annak megfelelően viselkedni, hogy minden válaszoló szívességet tesz azzal, hogy válaszol, idejét áldozza erre.

Kivéve a lehülyéző trollokat azért illene ennek megfelelően reagálni.


Szerintem a "láttál már folyót" kérdésindítás nem sértés volt, hanem humorosra vett indítás.

A besértődés ezért szerintem ok nélküli és a kérdést szétoffoló dobálózást szült.


Mindenki nyugodjon le a pcsába.


:)

2016. dec. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
Hát ilyen stílussal max a tiédre nem fognak válaszolni esetleg...am szerintem meg pont úgy értette bocs, hogy nem esett jól te úgy értelmezed ahogy akarod aztán mostmár tényleg be lehet fejezni ezt a felesleges szócséplést...
2016. dec. 2. 08:45
 16/25 anonim ***** válasza:
60%
Hát, aki az első válaszban szereplő "Folyót láttál már?"-on megsértődik, az jobb, ha nem beszélget emberekkel... A saját érdekeben.
2016. dec. 2. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
60%

Hát persze, az nem azt jelenti, hogy: ej, de bunkó vagy, hanem azt, hogy: gondolj például a folyóra.


De mondjuk majdnem 20 évi fórumozás után látom, hogy hihetetlen ostobaságokon képesek egyesek felnyomni az orrukat. Ez már csak így marad. Aki el akarja kerülni a félreértéseket, az ne humorizáljon, ne használjon képes beszédet, ne cifrázza, szorítkozzon a tényekre, azt is rövid mondatokban. Akkor a beszélgetőpartnereknek nem a 70, hanem csak 20%-a lesz majd engesztelhetetlen ellensége élete végéig. :D

2016. dec. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 Wadmalac ***** válasza:
60%

Az a tapasztalatom, hogy a netes, írásos kommunikáció a gesztusok, hangsúlyozás hiánya miatt nagyon sokszor félreérthető tartalmú.


Ezt tudni kéne és éppen ezért tudni kéne elkerülni, illetve meggondoltabban következtetni az író szándékára.


Valahol ez lenne a netes kommunikációs protokoll alapja.

2016. dec. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
Hú de rohadt okosak vagytok.Pont ez az fel lehetne fogni, hogy félreérthetően fogalmaz és akkor nyilván félreértető is.És esetleg annak nem kéne soha többé emberekkel beszélni aki ezen ennyi ideig fenn van akadva!Rohadtul unalmas életetek lehet ha még napokon keresztül visszajártok ehhez a nyamvadt kérdéshez, hogy okoskodjatok.Ebből is látszik, hogy máshol nem tudjátok kiélni magatokat és a neten osszátok a világmegváltó igazságaitokat,hogy legalább egy picit úgy érezhessétek vagytok valakik...a 20 évhez meg gratulálok "hatalmas" teljesítmény.
2016. dec. 3. 14:27
 20/25 anonim ***** válasza:

Kérdező, elég komoly probléma van veled.

Láttam már nálad betegebb embert is itt, de azért neked is orvoshoz kellene menned, ha normális életet szeretnél - magadnak, és azoknak, akik körülötted vannak.

Már csak értük is meg kéne tenned ezt.

2016. dec. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!