Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Asmodeus, Abaddon, Satanachia,...

Asmodeus, Abaddon, Satanachia, Lilith, Belzebub, Leviatán, gruftik. Kinek mondanak valamit ezek a szavak? És mit mondanak nektek?

Figyelt kérdés
Szkeptikus okostojások mellőzzenek!
2010. máj. 2. 15:38
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Én ezek közül Lilith nevét ismerem. A talmudban van benne, hogy Ádámnak nem Éva volt az első felesége hanem Lilith, akit Isten ugyanúgy porból teremtett, így egyenrangú volt vele. Egyszer azonban azt mondta: "Én nem leszek aladtad" és elhagyta Ádámot. Isten ezért megátkozta őt, és így lett ő a sötétség hercegnője. Állítólag a Vámpírok úgy jöttek létre hogy miután Kain megölte ábelt és Isten megátkozta őt is, de Lilith megáldotta őt a sötétség nevében.
2010. máj. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
96%

Lilith-tel kapcsolatos tudásomat már leírta az előző.

Belzebub pedig Lucifer egy másik neve. Vagyis lényegében a Sátán neve.

A Leviatán egy óriási tengeri kígyó az ősi héber mitológiában, amely hajókra támad.


L

2010. máj. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
A Satanachia nincs benne sem a talmudba, sem pedig a bibilában, viszont az apokrif iratokban lehet róluk olvasni, az angyalok és a démonok( bukott angyalok) harcában. Satanachia a sátán bukott-angyal seregét vezette és legyőzött több angyali sereget is. Asmodeus pedig a hét főbűn egyik démona, konkrétan a bujaság démonja, szerepel a Talmudban is. Abbadon, János jelenéseiben a pusztulás démonja ként van megnevezve. A név maga is héberül annyit jelent, hogy a "hely pusztulása". A Jehovák egy időben őt tekintették a sátánnak.
2010. máj. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
40%

Jó, jó, de ezek mitől természettudományok? Mert jó, hogy a "szkeptikus okostojások" mellőznek, de nem tudom, mit vársz a kérdésre válaszul.


Ezek mitológiai lények, mint a görögöknél a kentaurok, meg a germánoknál Odin, vagy épp az egyiptomiaknál Amon.


1) Ha azt várod, hogy valaki leírja neked, hogy kik ezek, akkor nem jó helyen jársz, mert a mitológia nem a természettudományok, hanem a társadalomtudományok közé tartozik.

2) Ha azt akarod elismertetni, hogy ezek a lények valóban léteznek, akkor szintén nem jó helyen jársz, mert ezek nem a természettudomány hatáskörébe tartozó valamik (ahogy a kentaurok és Odin sem).

3) Ha te mindent tudsz ezekről a lényekről, és most találós kérdést akarsz feltenni, akkor szintén nem jó helyen keresed a válaszaidat.


Egyébként az a válaszom a kérdésedre (miszerint "Kinek mondanak valamit ezek a szavak? És mit mondanak nektek?"), hogy nekem ezek a szavak - már amelyikről tudom hogy kicsoda - semmivel nem modnanak többet, mint bármely mitológia lényei. Biztos vagyok benne, hogy a Leviatánnak ugyanannyi a valóságalapja, mint Szküllának, és hogy Lilith pont ugyanannyira létezett, mint pl Aphrodité.

2010. máj. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Az első három válaszolónak köszönöm a válaszokat,a negyediket pedig inkább szóra se méltatom.Nem fogom megint felidegelni magam az ilyen nagyokosok miatt.Az első három válaszolónak pedig még egyszer kössz!
2010. máj. 2. 19:27
 6/18 anonim ***** válasza:
61%

Abaddon az eve-online játékban az egyik amarr csataűrhajó típusa :


[link]


Leviatán, szintén egy hajó ugyanitt a játékban, mégpedig a legnagyobb hajóosztály, a titánok egyik képviselője


[link]



maci

2010. máj. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Így visszatérve a negyedik válaszolóra. Nem értem minek írsz ide, hogy ha nem a kérdésre válaszolsz és csak kioktatsz.
2010. máj. 3. 15:34
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Ezt én sem értem. Én írtam az első és a harmadik választ a kérdésre. Én is szkeptikus vagyok ezzel kapcsolatban mégis vettem a fáradságot, hogy amit tudtam róla leírtam. Érdekes a téma akárhogy is nézzük. Ha nem hiszel benne akkor minek írsz ide, hogy kioktass másokat.
2010. máj. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Démonok nevei úgy tudom. Abaddon egy bukot angyal azt hsizem a Bibliából. Lilith meg föníciai (vagy babyloni) istennő volt, bagoly alakban. Leviatán tengeri szörny, az apokalipszisben is benne van. Belzebub az ószövetségi ördög neve (bár nem vagyok benne biztois, de valami démon az tuti).

A többiről nem hallottam.

Amúgy ezek mind héber/zsidó eredetű nevek.

2010. máj. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
21%

Én vagyok a negyedik. Válaszoltam a kérdésre. Plusz, szerettem volna megtudni, hogy a kérdező mit akar megtudni, ami miatt kiválasztotta a természettudomány témakört.


Mondok egy példát, hátha debilek is megértik. A "Miért fáj a szívem?" kérdés egész máshogy hat a szerelem rovatban, mint az orvosi rovatban. Ha értitek... Ezért próbáltam körvonalazni, hogy mégis mi a rothadás vezette rá a kérdezőt - a provokáció nyilvánvaló szándékán túl -, hogy ide tegye fel a kérdést. A provokációt onnan gondolom, hogy jól láthatóan előre tudta, hogy ellenállásba ütközhet, ki is kötötte, hogy milyen fajta választ nem kér. Az ilyet azok teszik, akik már tapasztalták, hogy amit tesznek az nem jó, és megpróbálnak a jófiú látszatával kibújni a dologból.

2010. máj. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!