Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A tudatra mindig és mindenki...

A tudatra mindig és mindenki azt mondja, hogy nem értjük, talán soha nem is fogjuk. Ez nem egy misztifikáció? Mi a különleges a tudatban?

Figyelt kérdés
Nem csak arról van szó, hogy szeretjük misztifikálni? Miért nem jó egy olyasmi magyarázta, hogy a tudat, az annak a néhány legfölsőbb idegrendszeri szintig eljutott tudatos dolgoknak az összessége, amikre éppen gondolunk. Kicsit leegyszerűsítve, ami éppen belefér a rövidtávú memóriánkba. Ez persze vizuálisan és más területekre vonatkoztatva eltérő lehet, de ez nem egy jó munkahipotézis? Tehát az van aktuálisan a tudatunkban, amely dolgokra éppen gondolunk, és ez kb. 7 plusz-mínusz 2, aztán a következő pillanatban ezt továbbgondoljuk, asszociálunk spontán, vagy a külső stimulusok megváltoztatják az érzékelés által stb. Milyen misztikum van ezek után még a tudattal kapcsolatban?

2016. dec. 30. 13:49
1 2
 11/15 Wadmalac ***** válasza:

Jahogyúgy.

Én tartok tőle, hogy nemsokára kiderül, ezt a mi nagy tudatosságunkat túlságosan is "isteni jellemzőként" kezeljük.

Már az nagy pofon ,szerintem, hogy kiderült, az agyban az információbefogadási és értelmezési (tehát igazi tudati) ciklusok pár tizedmásodpercenként váltják egymást, vagyis tudati tevékenységünk nem is folyamatos, hanem szaggatott.

2017. jan. 6. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Hát igen, a mesterséges intelligencia újabb "csapás" lesz az ember különleges, Univerzimbeli kitüntetett helyzetében hívőkre, egy illúzióval ismét le kell számolniuk. A magam részéről a "tudat" fogamáról nem gondolok többet, mint a szárnyról, vagy még inkább a repülésről. Egy evolúciós szempontból nyilvánvalóan előnyös képsségről.

Amit az agyunk ciklikus működéséről írtál bennem nem váltott ki megdöbbenést, még csak meg sem lepődtem, nem értettem meg a jelentőségét.

2017. jan. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Wadmalac ***** válasza:

"Amit az agyunk ciklikus működéséről írtál bennem nem váltott ki megdöbbenést, még csak meg sem lepődtem, nem értettem meg a jelentőségét."

Hát csupán annyi, hogy a tudat nem folyamatos, mint mi gondoltuk, csupán egy ciklikusan elinduló-leálló "app" az agyban. Másodpercenként jónéhányszor "eszméletlenek vagyunk". Közben meg azt képzeljük, folyamatos "urai" vagyunk testünknek, elménknek.

Hát nem.

2017. jan. 10. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

mi az a cikk, amire hivatkozol?


egyébként én meg olyan cikkekről tudok, amik azt sugallják, hogy eleve nem is tudatosak a döntéseink, azt csak utólag képzeljük, a szabad akarat témakörében értve

2017. jan. 10. 12:00
 15/15 anonim ***** válasza:

Miután a tudatot természeti jelenségnek tartom, nekem nincs semmi különös abban, hogy van benne valamiféle ciklikusság. Még a Világegyetem is valamiféle "órajelre" jár (Planck-idő).

A "szabad akarat" népszeű problémája számomra nem is létezik.

2017. jan. 11. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!