Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az "ősrobbanás" elmélete...

Az "ősrobbanás" elmélete megdől, ha feltételezzük, hogy a semmibe tágul minden?

Figyelt kérdés

Először is van egy pár dolog, ami nem stimmel az ősrobbanással. Most nem az általános dolgokról van szó, miszerint nem képes magyarázni a szingularitást, az energiamegmaradásnak ellentmond, hisz a semmiből nem jöhet létre minden vagy az entrópia főtételt is sérti, hisz a rendezetlenségből sem jöhet létre szabályos galaxisok, csillagrendszerek, bolygórendszerek milliárdjai. Most ezeket hagyjuk, magam túl képzett és túl értelmes, mindamellett bölcs is vagyok, hogy tudjam nem lehetett ősrobbanás. Van azonban egy más probléma is......


Az univerzum elméletben tágul. Ugyan a tágulásra talált bizonyítékokból nem feltétlen csupán a tágulás következik, de te úgysem tudsz másfaja kozmológiai modellt felépíteni, megérteni. Tévednék?


Azokon a pontokon, melyeken ma az univerzum és az azon belüli anyag tágulása folyik valaha nem volt semmi. Ma pedig olyan pontok halmaza, mely geodetikus vonalak részei, elektromágneses mező fluktuációja, virtuális részecsketenger olyan tartománya, melynek elemi tartománya alkalmas elektromágneses kontínumként leírható közegként viselkedni. Mindezt teszi úgy, hogy "elvileg" nem volt a pontban semmi az ősrobbanást megelőzve. Ez ellentmondás.


Hogy egy picit közérthetőbben megvilágítsam. Nézd meg a számítógéped merevlemezét. Mikor telepíted az op rendszert leformázod a c partíciót, ami ezáltal olvashatóvá válik és tudsz rá információt raktározni. A lényeg, hogy egy olyan hardweart formázol le, amit tud kezelni maga a géped, de nem tudsz akármekkora mennyiségű területet leformázni, hiszen nem áll rendelkezésedre csak bizonyos mennyiségű hardwear a levegőt nem tudod leformázni és használni. Gyakorlatilag ez a helyzet az univerzummal is. Oda képes tágulni maga az univerzum, az azt alkotó mezők, anyagok, kölcsönhatásközegek ahol létezik valami. Nem a teljes semmibe, hanem egy megformázott előzőleg létező helyre tud tágulni a világ. A jelenlegi elméleti fizika pedig ezt az ellentmondást nem tudja kezelni. Ebből két féle következtetés ered ; ...


1 - Az univerzum tágulása megadott már előzőleg is valamilyen formában létező tartományokba folyik. Nem egy ősrobbanás, mint kiinduló pontban kezdődött minden -> Ősrobbanás megdőlve


2 - Nem létezik tágulás, ebben az esetben ősrobbanás sem volt.


Ismert az ősrobbanás elmélete szerint, hogy csak három dimenzió tágul folyamatosan a többi hiperdimenzió nagyon rövid ideig tágult, majd megállt egy roppant kicsi méretnél, mely tíz a mínusz huszonharminc cm körül van és jelenleg sem tágul tovább. Nos, amennyiben az univerzum tágulása, nem egy ilyen megformázott térrészbe történne, nem szabna semmi határt a többi összesen 11 létező dimenziónak a tágulási folyamatban, azaz hamar kialakulnának magasabb dimenziós terek, melyek a földi biológiai életet megsemmisítenék abban a tartományban. Az, hogy az ősrobbanás, mint kiindulási pont távolságában is ugyanolyan topológiai pontokból áll az univerzum, az következik, hogy ugyanolyan kiindulási formázásban volt része mindnek. Ez esetben triviális, hogy nem az ősrobbanás volt az első létező dolog, sőt az univerzum minden tartományában történtek olyan dolgok, amik ezt eredményezték, hogy most ugyanilyen fizikai természetűek. Ha létezne is ősrobbanás, az nem egyedülálló, hanem ciklikus egy állandó vagy stacionárius univerzum része.


Milyen gondolatok ébrednek benned?



2017. jan. 12. 20:18
1 2 3 4 5 6 7
 31/62 anonim ***** válasza:
#30 Köszönöm!
2017. febr. 24. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/62 Ay carramba! ***** válasza:
5%

Kézenfekvő, hogy a tudomány még gyerekcipőben jár. A tudományos modellek segítségével a tudósok és kutatók az ismert tudásból ugornak neki az újdonságoknak, másból nem tudnak, hacsaknem olyan merészek, hogy a veszélyekkel kiszögezett, de reményekkel teli úton közelítsék meg az ismeretlent. Ha nagyon nem stimmel valami a tesztelésre, elemzésre, felderítésre váró, kutatandó területen, akkor több mint valószínű, hogy esetleg új magasrendű szabályokkal vagyunk kénytelenek megküzdeni, vagy kivételeket tesztelni.


Csak egy valami: Még a tudomány sem olyan egyenes és szilárd, hogy az újat az addigi alapján mondja vagy állapítsa, határolja be, de nem is feltétlenül nem. ;)

2017. márc. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/62 anonim ***** válasza:
82%
Én egyszer egy olyan modellt olvastam az ősrobbanásról, hogy olyan mint egy lufi felülete. A lufin felületén vannak a galaxisok és ahog felfújjuk egyre távolabb kerülnek. Ha a lufi egy üres hangárban van a felületén élőknek úgy tűnhet, hogy a semmibe tágul, pedig nem. Na ugyanezt kell elképzelni úgy hogy a lufi felülete nem 2 hanem 3 dimenziós. Azért mert nem érzékeljük még tágulhat valamibe. Hogy mibe arra nem tudom a választ, viszont hallottam egy természetfilmben egy megdöbbentő tényt. A tudosok szerint a neutrínok képesek voltak abban a kicsi térrészben mozogni amilyen állapotban a világegyetem volt az ősrobbanás előtt. Ez számomra felveti a kérdést. Miért tudtak benne mozogni? Egy olyan végtelen sűrű térrészben? Ha nem azért mert képesek kilépni belőle. Lehet hogy a neutrínok képesek voltak rajta áthaladni. Jelenleg nincs bizonyíték az ősrobbanás ciklikusságára. Viszont a természeti jelenségek általában ciklikusságot mutatnak. (Szerintem) Szóval én úgy gondolom hogy nem fog a végtelenbe, végtelen ideig tágulni az univerzum.
2017. márc. 11. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/62 Ay carramba! ***** válasza:
3%
Hmm, igen igen+nem tágulhat egyre gyorsabban, mert lehagyná a fényt is, és végül a sebességének túl kéne lépnie a végtelent is. (Egyébként léteznek a fénynél 311-szer gyorsabb lézerimpulzusok, de hát kit érdekel!)
2017. márc. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/62 Mojjo ***** válasza:
94%

@34:

"nem tágulhat egyre gyorsabban, mert lehagyná a fényt is, és végül a sebességének túl kéne lépnie a végtelent is"


Ezzel igen sok gond van, csak vázlatosan:


- A tágulás ütemének, meg a fénysebességnek még a dimenziója (értsd: mértékegysége) sem ugyanaz: a fénysebességé m/s, a tágulásé 1/s.


- Egyes objektumok a tágulás miatt távolodnak egymástól, itt már van értelme sebességről beszélni és összevetni a fénysebességgel. Egymástól kellően távoli objektumok jelenleg is bőven fénysebesség feletti sebességgel távolodnak egymástól. (Nem, ez nem sért semmiféle fizikai törvényt/elvet.)


- A végtelen nem egy konkrét szám, sem elérni, sem túllépni nem lehet.


"Egyébként léteznek a fénynél 311-szer gyorsabb lézerimpulzusok, de hát kit érdekel!"


A lézer az fény. Értelemszerűen fénysebességgel terjed, akkor is, ha a mindentegybenblog meg az újvilágtudat mást ír...

2017. márc. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/62 anonim ***** válasza:
95%

"magam túl képzett és túl értelmes, mindamellett bölcs is vagyok"

ez a kijelentés csak arra bizonyíték mekkora szefós vagy :D


és még mindig válaszoltok neki. nem kéne

2017. márc. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/62 Ay carramba! ***** válasza:
6%

#35 Mojjo

Igen, tudom hogy a lézer is fény, de mint ahogy sok kutyafajta van, úgy több "fényfajta" is létezik.


Idézek: "Sokáig úgy gondolták, hogy a fény a leggyorsabb dolog a világegyetemben, és hogy a fénysebesség nem módosítható. Ez a nézet megváltozott 2001-ben, amikor Lene Vestergaard Hau dán fizikusnak, a világ legünnepeltebb tudósnőjének sikerült egy fényimpulzust megállítania úgy, hogy keresztülvezette egy Bose-Einstein-kondenzátumon." (2016 végi tudományos kislexikon)


Továbbá: "2000-ben Lijun Wang és munkatársai az Egyesült Államok New Jersey államában lévő NEC kutatóintézetben lézerimpulzusokat küldtek keresztül egy céziumgázt tartalmazó cellán. A cellában az impulzus a fénysebesség 310-szeresével haladt, és az impulzusok egyes részei előbb jöttek ki a túloldalon, minthogy egyáltalán a cellába léptek volna"


Ezt sok tudós az alagúthatással magyarázza, ami a kvantumjelenségek egyik olyan formája, miszerint egy részecske (akár egy foton is) nem mozog egyik helyről a másikra, hanem pillanatszerűen átugrik.

2017. márc. 12. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/62 anonim ***** válasza:
88%
#37 Nem vagyok fizikus, de az alapján amit leírtál, az a lézer sem haladtgyorsabban a fénysebességnél, hanem valamilyen körülmények között kihagyott egy térrészt, vagyis hipertér ugrást hajtott végre ha jól gondolom.
2017. márc. 12. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/62 Mojjo ***** válasza:
86%
@37: ez csupán egy szemléletes kísérleti alátámasztása annak a régóta ismert jelenségnek, hogy a csoportsebesség és a fázissebesség eltérhet, akár nagyon is. A fény sebességének a fázissebességet hívjuk (ami vákuumban ugyan megegyezik a csoportsebességgel, de ennyi). A világon semmi misztikus, a relativitáselméletnek ellentmondó dolog nem történt, és fénysebesség feletti információátadást sem tesz lehetővé a jelenség.
2017. márc. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/62 Mojjo ***** válasza:
86%
@38: tévesen keverte ide az alagúthatást. Amúgy az alagúthatás során létrejövő furcsaságok sem tekinthetőek semmi szín alatt fénysebességnél gyorsabb haladásnak, mert nem mozogtunk hagyományos értelemben a térben. Hipertérugrásnak azért nem hívnám, ha csak nem akarnék scifiregényt írni :)
2017. márc. 12. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!