Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egyesek miért gondolják úgy,...

Egyesek miért gondolják úgy, hogy a kvantumfizika a spiritualitást bizonyítja?

Figyelt kérdés

Ezen a fórumon és máshol is olvastam olyan véleményeket, hogy mivel a kvantumfizika nem ugyanolyan "józan ész" szerint működik, mint a klasszikus fizika, ezért létezése nem a materializmust, hanem a spiritualizmust bizonyítja.


Egy kutató 1-2 éve felvetette, hogy az idegrendszerünk és az agyunk használhat kvantumjelenségeket a működése közben. A lélekhívők ebből a kijelentésből új fejlövést kreáltak maguknak, újabban ezzel próbálják bizonyítani a lélek létezését, sőt az az egész keresztény vallás igazát Ádámostól, Noéstól, mindenestől.



2017. jan. 14. 15:39
 1/2 anonim ***** válasza:
95%
Nagyon egyszerű. Mert nem értenek hozzá és gyengék, hogy elfogadják a valóságot. Így aztán fognak valamit, amit csak kivételesen kevesen tudnak megértei és ők is csak hosszú-hosszú évek kitartó munkáján keresztül, majd belemagyarázzák a baromságaikat. Az, hogy minden második ötletük marhaság már nem érdekli őket. Sajnos az egyik testvéremet megfertőzték ezzel a ragályos betegséggel. Azóta jól tönkre is ment a kapcsolata a családjával, inkább van vadidegenekkel, akik 1 hét/160 ezer Ft-ban "tanítják". Szánalmas. Arról ne is beszéljünk, hogy az észérveket, amelyek bedöntik a kis álomvilágukat egyszerűen nem veszik figyelembe. Bár lehet ám, hogy csak én vagyok túl suta fizikusként a dologhoz. Végülis nekem több félév kellett egyetemen a kvantummechanikához, ők meg fél nap alatt letolják az ezokurzusuk elején. :-)
2017. jan. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Tom Benko ***** válasza:
Mert fingjuk sincs róla, az ismeretterjesztés révén meg csupa olyannal találkoznak, ami a hétköznapi ember számára teljesen misztikus. Plusz jól hangzik.
2017. jan. 16. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!