Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Azt szeretném kérni, hogy...

Azt szeretném kérni, hogy valaki le tudná nekem írni miért hasznos illetve káros az áram?

Figyelt kérdés
(Elnézést ha rossz kategóriába írtam) Nyolcadikos vagyok és fizika órára kellene.

2017. márc. 15. 14:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
73%

Akkor hf kategória.

De ott sem írjuk meg helyetted.

2017. márc. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ez egy ártatlan kérdés volt,nem találtam e kérdéshez sehol megfelelő tartalmat,ezért kértem segítséget.
2017. márc. 15. 14:42
 3/13 anonim ***** válasza:
86%

"nem találtam e kérdéshez sehol megfelelő tartalmat"


Mert ehhez kicsit meg kéne erőltetni az agyadat és önállóan megfogalmazni két mondatot.

Vagy most csöppentél ide a középkorból, hogy nem tudod mire jó az áram?

2017. márc. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
82%

Kérdező, sürgősen kapcsold ki a telefonod, számítógéped!

Nem érdemled meg, és ráadásul veszélyes is lehet rád, ha ennyire nem érted a működését.

2017. márc. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként valami hihetetlenül nehéz kérdés... ha találomra ráböksz 100 készülékre magad körül (vagy bármire, ami bonyolultabb, mint egy talicska), ebből 99 árammal működik. Kapásból könyveket írhatsz róluk, hogy miért hasznosak, és mi lehet káros bennük, ami az árammal függ össze.
2017. márc. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 homo ludensz ***** válasza:
100%

Fejet mosol majd bedugod a hajszárítót és bekapcsolod. Hasznos mert megszáradt a hajad.

Kihúzod és fogsz egy fém hajcsatot és bedugod, károsnak fogod érezni ha futkos rajtad az áram.

Nos ezt a két megtapasztalt jelenséget írd le fizikaórára és mindenki tudja rajtad kívül hogy miről beszélsz ha felolvasod.

2017. márc. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Hasznos: körülnézel otthon (ld. fentebb)

Káros: valahogy elő kell állítani azt az elektromos energiát...


(Mondjuk ő legalább leírta, hogy lecke kérdés. Mások csak ideböffentik a házi kérdést úgy-ahogy, és várják a levezetést.)

2017. márc. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Mondjuk árulkodik az oktatási rendszerről, hogy 8. osztályban ilyen kérdést tesznek fel.

De az is, hogy a diákok nem képesek önálló gondolatokat megfogalmazni, csak a wikipédiáról/google-ről másolás megy.

Ez olyan szomorú.

2017. márc. 15. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"csak a wikipédiáról/google-ről másolás megy"

Már akinek.

De ez tényleg lelombozó, ha ennyire egyszerű kérdéssel nem boldogul. Mit csinál majd az életben, a munkahelyen?

2017. márc. 15. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"Mit csinál majd az életben, a munkahelyen?"


Miért, ott mióta kell gondolkodni...?

2017. márc. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!