Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Azt szeretném kérni, hogy...

Azt szeretném kérni, hogy valaki le tudná nekem írni miért hasznos illetve káros az áram?

Figyelt kérdés
(Elnézést ha rossz kategóriába írtam) Nyolcadikos vagyok és fizika órára kellene.

2017. márc. 15. 14:35
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Csak, ha jót akarsz magadnak és másoknak is. Nem kötelező, csak igen hasznos.
2017. márc. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Hasznos, mert nélküle nem tehetted volna közzé e kérdést.

Káros, mert így rengeteg választ kapsz, és nem tudod eldönteni, melyik igaz, melyik hamis.

2017. márc. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Szakmayer ***** válasza:
Azért hasznos az elektromos áram, mert a minden napjainkhoz elengedhetetlen. Világítás, háztartási gépek működtetésére, akkumulátorok feltöltéséhez, elektromos szerszámok és különböző elektromos berendezések működéséhez kell. Az elektromos áram hálózatok lakás, üzletek stb, az érintésvédelem védőföldelés hiánya vezetékek rossz bekötése, áramütést okozhat. A nulla és a fázison kívül folyó szivárgó áram, elektroszmog káros az ember szervezetére. Ez vagy szándékos vagy villanyszerelési hanyag munka végzés eredménye.
2017. máj. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!