Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan tudok otthon labort...

Hogyan tudok otthon labort csinálni ugy mint a sliders vagy hasonloan ött letek?

Figyelt kérdés

2017. márc. 16. 17:20
 1/10 A kérdező kommentje:
bocsánat ha rossz kategória de fontos lenne
2017. márc. 16. 17:23
 2/10 anonim ***** válasza:
28%
Sehogy, mivel nekik sincs. Ez csak egy filmsorozat. Kellák az egész, papír masék.
2017. márc. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
komoly válaszokat akarok aki ilyent ir az neis irjon meg hogy google a barat
2017. márc. 16. 17:56
 4/10 anonim ***** válasza:
96%

A Sliders-ben Quinn kvantunfizikus és villamosmérnök, valamint hobbivillanyszerelő.


Tehát egy elektrotechnikai laborra lesz szükséged. Ez szerencsére a legkönnyebben és legolcsóbban összehozható otthoni kísérletezési módszer és tudomány amit művelhetsz.


Olvass elektromosságtani fizikai könyveket, elektronikai könyveket és villanyszerelési, hobbielektronikai könyveket.


Szerezz be régi eszközökből pl. Videoton TV, Sokol rádió, Hajdu mosogép vezetékeket, csatlakozókat, kapcsolókat.


Ezt egészítsd ki pl. a hestore.hu oldalról rendelhető hobbielektronikai felszerelésekkel. Vedd meg a kezdőkészletüket és rakd össze a benne található áramköröket, tanuld meg Ohm Törvényét, tanulj meg forrasztani, matekból menjen legalább az algebra, amire ha jól megy ráépítheted a trigonometriát valamint az integrálást, deriválást.


Egy kis gyakorlással már fogsz tudni építeni mindenféle villogó sípoló mütyüröket nyomtatott áramköri lapra forrasztva, több tudással akár a saját Sliders-időzítődet is elkészítheted persze dimenziókaput nem fog nyitni :)


Hálózati árammal csak akkor kísérletezz ha már van tapasztalatod és rutinod kis elemes gépekkel és megfelelő è

érintésvédelmi ismeredetid vannak.



Egyébként engem is annó a Sliders inspirált arra, hogy elektronikával foglalkozzak :)

2017. márc. 16. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
és hobbi ufológus.
2017. márc. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
26%
És mégis mit csinálnál a laborban? Mert ha értenél ezekhez a tudományágakhoz, akkor a labor kialakítása sem okozna gondot.
2017. márc. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Wadmalac ***** válasza:
100%

Mielőtt labort csinálsz, az adott tudományághoz tanuld meg a szükséges tantárgyat.

Fizika. Kémia. Matematika. Minimum azon a szinten, hogy épp a suliban veszitek.


Ja és ne felejtsd ki a helyesírást.

2017. márc. 17. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

#6 Válaszadó! Lehetnek egyéb gondok is - pénz, pénz, pénz.

Én már nagyon régen vágyom egy szkópra, de nem akar összejönni.

2017. márc. 17. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

Mielőtt ilyesmibe fogsz, előtte figyelmeztesd a szomszédokat, hogy esetleg időben elköltözhessenek.

Vagy úgyis viszi őket a detonáció lökéshulláma? :D

2017. márc. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Most a téma miatt beugrott egy emlék, talán 9-10 éves koromból.


Egyik nap néztem a Sliders-t, és este azt álmodtam, hogy nekem is volt időzítőm és jártam az álomban legalább 2-3 világban is.


Reggel azzal a gondolattal pattantam ki az ágyból, hogy nekem is kell egy ilyen, még ha nem is tud a valóságban dimenziókaput nyitni.


Voltak akkoriban ezeket az elemes, nyomogatós LCD-kijelzős Tetris-ek, amiket az utcán lehetett venni a ruszkiktól meg a kínaiaktól.


Előkaptam az enyémet, lefejtettem a hátulját és elhatároztam, hogy na most akkor ebből időzítő lesz :)


Aztán ahogy piszkáltam benne az áramköri lapokat sikerült elgányolni és rájöttem, hogy ez egy kicsit bonyolultabb lesz. :D


9 évesen még nem ismertem a különbséget az integrált áramkörök, ezek programozott voltak, és a NYÁKra forrasztott diszkrét komponensek között. Mivel a tetris képes volt a pontszámtartás miatt számolni, gondoltam, ha átgányolok pár ellenállást meg kondit, akkor hátha elérem, hogy magától számoljon, aztán majd lesz belőle valami. :)

2017. márc. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!