Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Hogyan készítsünk otthon...

Hogyan készítsünk otthon téliszalámit vagy sima csemege szalámit? Hasonlóan finomat mint a pick, herz. Valami jó fűszer, recept?

Figyelt kérdés
2013. szept. 8. 20:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha lenne recept,mindenki otthon gyartana:) ki kell probalni sok fajtat es izles szerint fuszerezni.
2013. szept. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 doboszoli ***** válasza:

A neten rengeteg receptet találsz szalámira, de az igazi pick téli receptje olyan mint a Coca-Cola, vagy az Unicum. Nem publikus.

Szerintem a Pick téli az alapanyagon, valami rejtelmes fűszerezésen, és főleg az érlelésen múlik.

Ha érdekel, leírom a saját szalámi receptemet, ami kipróbált, szeretjük, szeretik.

2013. szept. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Itt a fórumon találsz receptet. [link]


Azért ki is másolok ide egyet:

Házi Pick szalámi

Hozzávalók:

20 kg hús

1,5 kg szalonnanyesedék

42 dkg só

8 dkg törött fehér bors

6 dkg őrölt pirospaprika

2 dkg cukor

2 dkg salétrom só

3 dkg fokhagyma

8 dkg szegfű bors

2 db nagyobb szerecsendió reszelve.

Elkészítése: A húst és a szalonnát arányosan adagolva, a fokhagymával és a szalámilyukú darálón kétszer ártnyomatod. Összekevered a maradékkal, még egyszer átdarálod, az előkészített bélbe töltöd. Pár órára a füstölőbe teszed, de ne érje a füst. Így a zsír átjárja, és mellékízt se kap. Kiveszed, hideg helyen érleled pár hétig, és kész.

Itt is szabály, hogy ha a családod egészsége a fontosabb, nem a késztermék színe, a salétromsót (pácsó) hagyd el, de tegyél helyette kétszer annyi tengeri sót.

2013. szept. 10. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Kálmán Ferencné válasza:

Saját receptgyűjteményemből, garantált!


Csemege pick szalámi 10 kg-hoz

4,5 kg sertéshús

3,0 kg marhahús

2,5 kg zsírszalonna

25,1 dkg só

10 dkg paprika

2,5 dkg bors

2,0 dkg fokhagyma

3 g örölt szerecsendió

2 g szegfűbors

6 g salétromsó

14 g porcukor

2013. szept. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 doboszoli ***** válasza:

Kedves Kálmánné!

Elmentettem, télen kipróbálom, referálok az eredményről.

2013. szept. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
En kiprobaltam a 4 -est. Nem tudom de nekem ez maximum az alakjaban teli szalami. Mitol lesz ennek olyan az íze. Hany hetet kell erleeni?
2018. okt. 13. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!