Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Te elmennél megnézni egy...

Te elmennél megnézni egy boncolást?

Figyelt kérdés

Vagy ha nem is boncolast, hanem csak a hullakat, ahol boncolnak oket. Nekunk adott egy ilyen lehetoseg, vegzosok vagyunk es a biosz faktosok el tudnak menni. Csak ami az en bajom, hogy elvileg ott lehet latni olyan hullat is, amelyiknek ki vannak szedve a szervei, meg fel van nyitva. Ez fokepp a szag miatt zavar, azokra erzekeny vagyok. Egyebkent a "sima" hullak nem zavarnak, meg azok sem amelyek mar ossze vannak varrva.

Ti elmennetek? Esetleg aki volt mar irhatna tapasztalatot.



2017. márc. 23. 21:32
 1/8 anonim ***** válasza:
Én is voltam biosz fakton boncoláson. Egy holttest volt. Nem úgy kell elképzelni, hogy 5-6 félbehagyott tetem van körülötted.
2017. márc. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem egy mindennapi lehetőség, szerintem használd ki.
2017. márc. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 savanyújóska ***** válasza:
68%
Amennyiben nem friss hullát boncolnak, akkor nem kifejezetten lesz büdös, amikor én voltam, akkor egy formaldehidben áztatott hulla volt, ennek megfelelően nulla szaggal. Kutyaboncoláson volt friss tetem, az szaggal is járt, de azért arra szerintem lehet készülni, maszkkal, vietnami balzsammal, bármivel.
2017. márc. 24. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyanyám régen "boncolt" csirkét, kacsát, nyulat, nagyapámék disznót, birkát vágtak, ezek mind apró darabokban végezték, szépen különválogatva. Oké, ez nem klasszikus boncolás, de nem sokban különbözött tőle. Szag nem volt (kivéve disznószarszag, leölés után többnyire befostak), mivel szabad ég alatt történtek ezek a műveletek. De egy felnyitott 140 kilós disznó nem sokban különbözik egy felnyitott hullától, legfeljebb dagadtabb, nagyobb a feje és máshogy állnak a végtagjai. A szervek viszont nagyjából megegyeznek, nagyjából ugyanott vannak benne és kinézetre is nagyon hasonlítanak az emberi szervekre. Kicsi voltam még (kb. 3-12 év közötti), de több alkalommal én vittem a különböző szerveket ide-oda, mikor melyiknek a feldolgozására került sor (gyomor, szív, belek, vesék, stb.).


Mondjuk azt nem tudom, hogy egy ember szétszedésére hogyan reagálnék, de sosem voltam túl finnyás ilyen téren, szóval megelőlegezem magamnak hogy nem nagyon viselne meg a dolog. Ha láttál már kinyitott disznót, birkát, vagy akár csak csirkét, libát, akkor szerintem nem lesz belőle gondod, nyugodtan elmehetsz rá. Ritkán adódik az életben olyan alkalom, hogy tök ingyen, képzett narrátorral szedhetsz szét egy hullát, szerintem érdemes bevállalnod.

2017. márc. 24. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén szólva én kötelezővé tenném. A mai ember nagyon el van távolodva a saját testétől és a haláltól is, pedig a teljes élethez hozzátartozik, hogy tudatában legyen mindkettőnek, ezeknek nem szabadna tabunak lennie. Ha érzékeny vagy, nyeld le az érzékenységedet, és menj, mert - sajnos - ez egy nagyon ritka lehetőség.
2017. márc. 24. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Voltam több boncoláson is.

Nem igazán értem a problémádat a sima hullákkal, meg az összevarrt hullákkal, hiszen a boncolás lényege pont a kettő között van, a felnyitástól az összevarrásig. Ez nem hullanézegetés, hanem boncolás.

A szag.... hát az van. Nem lehet megkerülni. Nem igazán úgy van, ahogy többen írták, hogy attól függ, hány napos a hulla, a friss hullának nincs/van szaga, mert az egész proszektúrát átjárja a jellegzetes szag. Ha az összes hullát kivinnék a kertbe, akkor is lenne ott szag.

Menj el, próbáld ki magad, ha nem bírod, akkor kijössz. Nem te leszel az egyetlen.

2017. márc. 24. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Én nem. Sajnos még a gondolattol is irtózom. Persze disznóvágás és egyéb o.k, de ez nekem nem jönne be. Még azokat a videókat is kerülöm, ami csonkolásos balesetes. Nem vagyunk egyformák. Kedves kérdező, nézz olyan videókat, ahol boncolnak. Amennyiben ez simán megy, akkor miért ne? Viszont arra a kiálításra elmennék, ahol szeletelt testek, nyúzott testrészek vannak. Ki érti?
2017. márc. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szívesen megnéznék egyet, gyerekkorom óta lettem volna halottkém, bár most, hogy 19 vagyok, inkább a kriminológia felé hajlok..
2021. máj. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!