Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha létrejön egy feketelyuk,...

Ha létrejön egy feketelyuk, akkor az SOHA TÖBBÉ nem fog megszűnni? A komplett világegyetem haláláig fogja pusztítani a körülötte lévő anyagot/energiát?

Figyelt kérdés
A világegyetem végén fekete lyukak fognak mindent ellepni s benyelni?

2017. ápr. 9. 15:51
1 2 3
 21/23 Mojjo ***** válasza:
@20: Nem, nem egyezünk meg. Tömeggel rendelkező test a térben nem mozoghat még fénysebességgel sem, nemhogy fénysebességnél gyorsabban. De a világegyetem tágulásánál ezek az objektumok nem mozognak a térben, hanem ülnek a fenekükön és a tér tágul közöttük. A tér tágulására viszont nincs határsebesség - a fénysebesség sem az. Így képesek tömeggel rendelkező objektumok is fénysebességnél gyorsabban távolodni egymástól.
2021. jan. 28. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
Olyan nincs, hogy az univerzumban valami abszolút mozdulatlan és ül a fenekén. Lehetséges hogy a tér tágulására nincs határsebesség (ez még mindig erősen csücskös állítás), viszont ha mondjuk az égitesteket rárakod egy nagy nagy plédre, és a pléd széleit elkezded fénysebesség felett húzni, az objektumok ha akarnák, se tudnák követni ezt a gyorsulást, szimplán mert van tömegük.
2021. jan. 28. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 Mojjo ***** válasza:
89%

@22: Nem csücskös állítás, hanem az univerzum tágulásának mikéntje. Érdemes ezt neked is megemészteni. Igen, valóban, valamilyen sajátmozgásuk van az univerzum ilyen-olyan objektumainak a térben, de annak semmi köze az univerzum tágulásához és az természetesen fénysebesség alatti.

Itt a plédes példa meg teljesen rossz. A tömeggel rendelkező objektumok tehetetlensége a tér tágulásánál nem játszik szerepet. Pont ez a lényeg.

2021. jan. 28. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!