Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Kb mennyit keres egy csillagás...

Kb mennyit keres egy csillagász Magyarországon és külföldön?

Figyelt kérdés
Tudom hogy nekik a pénz nem számít csak a kutatás és a tudomány, de engem azért mégis csak érdekelne

2017. ápr. 18. 20:34
 1/3 anonim ***** válasza:
88%
Nagyon sokat. Naponta több órán át keresi az új csillagokat.
2017. ápr. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
57%
Manapság a csillagászok bére csillagászati árral bír:D
2017. ápr. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
92%

Kutatóként az oktatói és kutatói bértábla vonatkozik rájuk. Úgy emlékszem a mostani "nagy" háromlépcsős emelés után (2019-ben először) tudja hazavinni a kezdő kutató a nettó 147-et. Megéri érte kidogozni a beledet, nem? :) Fivérem 8 általánossal keres most ~200-at nettóban. Én hülye csak 10 évvel tanulok többet azért, hogy 60 ezerrel kevesebbet keressek, meg hogy naponta a pofámba kapjam, hogy semmi értelme ennek meg annak meg tűrjem a sok birka primitív megnyilvánulásait. Csillagásznak meg úgy általában kutatónak lenni jó lenne egy értelmes társadalomban, de nem ezen a sz@rdombon, ahol minden második embernek bizonygatni kell a kutatás szükségességét.


Itt a bértábla:

[link]


A mostani háromlépcsős emelés után 27%-al lesz nagyobb a fizetés. Természetes bruttóban láthatod a fizetéseket. Most kezdő kutató 127 körül kaphat. Persze semmilyen adókedvezmény nem jár pl gyerek után, mert mégis mikor alapítottál volna családot? Két vizsga vagy kér mérés vagy két konferencia között? Na és miből tartanád el a családod? Egyáltalán magadat miből tartod el, amikor jó esetben is 25 éves korodig tanulni kell? Meg utána úgy is kell a doktori, bár ha ügyes vagy, akkor kaphatsz jó kis doktori ösztöndíjat havi 50 ezer formájában. Kár, hogy csak a bérleti díjam 70 ezer... Szánalmas az egész. Jelenleg az életemben erősen negatív szerepet tölt be az, hogy csillagásznak kezdtem el tanulni. Remélem ez idővel változni fog. Egyébként egyszer beszéltem egy MTI-s doktorandusszal, ő bár más tudományágban csinálta a phd-ját, de ő fél milla doktori ösztöndíjat kapott, nem 50 ezret.


És egyébként igen, nem a pénz lenne a lényeg, de valamiből azért enni is kell meg lakbért is kell fizetni meg diákhitelt is meg tudom örültem hangzik, de jó lenne családot alapítani is. Ezek pedig ilyen fizetésekkel nagyon nem fognak menni. Majd talán a harmincas évek végén. A szép fiatalkor meg elmegy a kínlódással.

2017. ápr. 19. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!