Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ti nem érzitek néha hogy nem...

Ti nem érzitek néha hogy nem tuđjátok feldolgozni ezt az egész életet?

Figyelt kérdés
Mostanában egyre többször van velem ez. Fekszek az ágyban, a gravitációtól belesüppedek, közben elképzelem magam kívülről ahogy egy bolygón vagyok egy csillag körül a semmiben. Nevetséges. Attól félek megbolondulok egyszer, vagy pánikrohamom lesz ettől, nem tudom magamban helyretenni. Lehet eljutok oda hogy elkezdek hinni valamiben, vagy egyszerűen tagadni fogom az egészet és meggyőzöm magam arról hogy egy virtuális valóságban élek, ha élek egyáltalán.
2017. ápr. 24. 22:11
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
2017. ápr. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:

Ma találtam facebookon egy oldalt "Mi a fszt csináljak, hogy ne legyek egy lusta kövér ge#i?" néven és az oldal kitalálója elgondolkodtató dolgokat oszt meg a maga stílusában, ezek közül megfogott az egyik:



"mi az élet? kérdezte valakinek az unokája és én azt mondtam neki, kisunoka, az élet egy recepteskönyv, amit a spárban lehet megvenni pontokért plusz 2990 forintért, a libriben is meg lehetne venni valami egész hasonlót, nem, ne szakíts félbe, mert annak a felderítését, hogy miért táplálunk kötődést a spáros recepteskönyv iránt, azt már rád, a 21. század médiakutatójára, úgynevezett digitális bennszülöttre bízom. szóval a recepteskönyvben benne van minden: mondatok, szavak, hozzávalók, számok, a kiadó neve, tippek, képek, retusált képek, de a végső feladat rád hárul: neked kell elolvasnod, értelmezned, megfőznöd, anyaggyűjtésből elégethető kalóriát konvertálnod. talán elsőre könnyűnek tűnik, de ó, annyi ponton elvérezhetne a dolog, foghatnál akár egy kést is és a spárban az alumíniumdobozos üdítőitalokba szúrhatnád, CCCSSZZZZSSSSSSZZZZ, takarítót kérünk a hármas szektorba, klaccs (lecsapja a hangosbemondó kagylóját), de mégsem így lesz, hanem megveszed a hozzávalókat, és otthon elkészítesz egy bourbon vaníliás muffint anélkül is, hogy én ide most leírnám ennek a lépéseit. az élet is pont ilyen: vannak benne emberek, akik hozzájárulnak a végső eredményhez, de mindenki másban tud segítséget nyújtani, az egyik a méhében rak össze téged saját sejtjeiből majd megszül és kidob egy összehányt kukába, a másfeledik kiszed, a másik megbámul az utcán, a harmadik kísértetiesen emlékeztet rá, milyen jó is lehetett volna, ha minden másképpen történik, a negyedik csak megba**ni akar, az ötödik eszedbe juttatja az elsőt, ilyesmik, egyesek motiválnak, mások megnevettetnek, de ahogy a nap lemegy, (és nem csak akkor,) a seggedet végül is neked kell felemelned, mert más sajnos nem tudja helyetted.

hm, - fókuszáltam vissza a valóságba, észre is vettem egy karcot a szemüvegemen, - talán kicsit távolra szaladtunk a metafizikai pályáról, amit a recepteskönyv metaforája kijelölt számunkra, mi több, teljesen elkanyarodtunk mellőle, mondhatni kézilabdáztunk egy kosárlabdával a focipályán, de hát akkor mi az élet, ha nem egy recepteskönyv? talán egy szavóval lefújt pók a sarokban? talán apu kettétört bankkártyája vagyok? talán rumba? talán szamba? talán csak egy hugyos zsebkendő, amit a vákuum a sínekre szippant? mondtam és meghaltam, igen, ott, a kisunoka szeme láttára, irtó kellemetlen volt."

2017. ápr. 27. 20:38
 23/27 Wadmalac ***** válasza:
Ejha, mit szív ez az ember? :)
2017. ápr. 28. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:
Anno a költőket is diliházba küldték, lehet pár évtized múlva majd az ő sorait fogják elemezni.
2017. ápr. 28. 07:57
 25/27 Wadmalac ***** válasza:

Hát, nem, stílusa van, de annyira összevissza csapongó meg összefüggéstelen, hogy ez inkább tényleg valami anyag hatása alatti belső filozofálásra emlékeztet.

Bár, tény, hogy voltak költők, akik a legnagyobbat beópiumozva alkották és Philip K. Dick novelláinak nagy része is az LSD tripjeinek hatására született. :)

2017. ápr. 28. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:
Az összevissza csapongóval egyetértek, de ez inkább zseniálisan összefüggő. Lehet tol valamit az író, de én mindenféle cucc nélkül be tudom fogadni, talán már valami természetes módon kezdek bekattanni.
2017. ápr. 28. 09:55
 27/27 anonim ***** válasza:
Nem csodálkozom, hogy az Ozmium hozta József Attila vers nem érintett meg.
2017. ápr. 28. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!