Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Van abban bármi igazság hogy...

Van abban bármi igazság hogy egyes csimpánz törzsek már a kőkorszak kezdetén tartanak?

Figyelt kérdés

2017. máj. 14. 20:02
1 2 3 4 5 6
 1/60 TR75 ***** válasza:
95%

A kőkorszak, ha jól tudom, arról kapta a nevét, hogy az ember saját maga által készített kőszerszámokat használt.

A csimpánzok ugyan használnak eszközöket, de nem készítik őket (nem pattintanak követ, hogy élesebb legyen és stb).

Szóval - szerintem - nem tartanak a csimpánzok a kőkorszak kezdetén sem.

2017. máj. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/60 anonim ***** válasza:
38%

Igen.

De az agyuk még nem olyan fejlett, mint a megfelelő előemberé volt, ezért nem maguktól találták ki a megfelelő módszereket, hanem az emberektől lesték el.

Viszont az ő agyuk már fejlettebb, mint a többi csimpánzé.

2017. máj. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/60 anonim ***** válasza:
62%
Igaz, kőeszközöket már használnak, de még nem készítenek. Egyelőre fából, stb. készítenek eszközt.
2017. máj. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/60 Tom Benko ***** válasza:
Van. 4300 éves, nem ember készítette kőeszközöket találtak. Vannak "iskoláik". Aktív eszközhasználók és a megfigyelések szerint már készítik az eszközeiket, illetve nem csak a használat idejére veszik igénybe, hanem meg is tartják őket.
2017. máj. 15. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/60 Wadmalac ***** válasza:
100%

"Aktív eszközhasználók és a megfigyelések szerint már készítik az eszközeiket, illetve nem csak a használat idejére veszik igénybe, hanem meg is tartják őket."

Na itt szerintem a lényeges pont a készített eszköz megőrzése későbbi használatra, mert az feltételezi a jövő idő ismeretét, az előre tervezést.

Én még erre utaló hírt nem láttam, de jó eséllyel simán el vagyok maradva.

2017. máj. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/60 Tom Benko ***** válasza:
@Wadmalac: Megkeresem neked, talán a BBC oldalán olvastam/láttam, ha estig el nem felejtem.
2017. máj. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/60 Vree ***** válasza:

^beírtam Google-be hogy "cimpanzee use stone tools" és ott mosolyog az összes ősforrás.

[link]

[link]

Ezek szerint a BBC találta ezt ki...

2017. máj. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/60 Vree ***** válasza:

A National Geographic azonos cikke kicsit visszafogottabb, ezzel nekem szimpibb.

[link]

2017. máj. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/60 anonim ***** válasza:
3%
Eszméletlen baromság. Még az embernél is ott van a pliocén hézag a régészetben, egyik oldalon állítólag belép egy majom, másik oldalon kilép egy ember, és a kettő között sehol semmi, kivéve erőltetett sztorik, "Lucy" és hasonló, a tudománnyal nem egy lapra tartozó dolgok. És ha már itt tartunk, ha tudományos kérdésekben akartok tájékozódni, ne a BBC-t meg a Natgeót keressétek, mert őket a látogatások száma érdekli, nem a pontosság és hitelesség (persze egy bizonyos "laikus" minimumon túl).
2017. máj. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/60 Wadmalac ***** válasza:
93%

"És ha már itt tartunk, ha tudományos kérdésekben akartok tájékozódni, ne a BBC-t meg a Natgeót keressétek, mert őket a látogatások száma érdekli, nem a pontosság és hitelesség (persze egy bizonyos "laikus" minimumon túl)."

Mit ajánlasz helyette? igazhitunk.com?

:)

2017. máj. 16. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!