Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Van abban bármi igazság hogy...

Van abban bármi igazság hogy egyes csimpánz törzsek már a kőkorszak kezdetén tartanak?

Figyelt kérdés

2017. máj. 14. 20:02
1 2 3 4 5 6
 51/60 Wadmalac ***** válasza:

"Ez tuti tényleg így történt? :)"

Sajnos magamon kívül már nincs rá tanú. Nagybátyám sem él már, a kutya se, a pilótakeksz meg az eseményt sem élte túl.

A fotelon kb. fél métert kellett tolni. Gondolom először próbálta tolás nélkül is és messze volt.

2017. máj. 19. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/60 Wadmalac ***** válasza:

"Arra gondoltam, hogy egy állat által még végrehajtható imitációs feladat legalább akkora kognitív erőfeszítést, képességeket igényel, mint a stratégikus előre tervezés, akár nagyobbat. Pedig ez elsőre, az etológiában járatlanul baromi meglepő."

Hát, tényleg az.

2017. máj. 19. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/60 Cerevisiae ***** válasza:
91%

@51


Hát akkor az a kutya szvsz. nagyon különleges jószág volt. Afféle kutya-Einstein lehetett, mert nem tudom elhinni, hogy ez a magas kreativitás szint többé kevésbé az átlagot jellemezné még a nagyon okos kutyák halmazán belül is...


Bár a kutyákkal folytatott ilyen jellegű kísérleteket nem követtem olyan figyelemmel, de azt se mondanám, hogy semmit se tudok ezekről. Mindenesetre olyanról még nem hallottam, hogy ilyen szintű problémamegoldó képességet bármelyik is felmutatott volna, mint ez a szuperkutya.


Arra rájönnek (az okosabbja), hogy pl. az ajtókilincset hogyan kell használni (amúgy némely macska is), de ez inkább a sok megfigyelésből... ezzel persze nem lenézve ezt a teljesítményt.


Nem lehet, hogy volt ott egy kisgyerek is a kutya mellett, aki néha szintén odatolta a szekrényhez a fotelt és így járt rá ő is a pilótakekszre? :D

2017. máj. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/60 Mojjo ***** válasza:
Most kövezzetek meg, de szerintem egy intelligensebb kutya az ilyesmit gond nélkül megoldja. Egy border collie hasonló szintű feladatokat a napi rutinjába sorol...
2017. máj. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/60 Wadmalac ***** válasza:

"Nem lehet, hogy volt ott egy kisgyerek is a kutya mellett, aki néha szintén odatolta a szekrényhez a fotelt és így járt rá ő is a pilótakekszre? :D"

Garantálni tudom, hogy a kutya egyedül produkált.


Még két történet ugyanezen ebről, szerintem ez is érdekes.


Kirándulni voltunk, nagybátyám az erdei pihenőnk alatt a kutyának eldobált egy ágat, az meg lelkesen hordta vissza. Ahogy az ág meg lett lendítve, már startolt is érte.

Egy idő után nagybátyám megunta a dolgot, így a következő lendítés végén nem dobta el az ágat, a kutya persze startolt, majd pát 10 m után tanácstalanul nézelődött, hogy nem esik le az ág sehova. Visszafordult, látta, hogy nagybátyámnál van ág, jött újra várni a dobást. Újra nem lett eldobva, kutya megint potyára várta az ágat.

Most is visszanézett, látta, hogy az ág a kézben, de most egyértelműen látszott, hogy leesett neki, hogy átverték. Egy méltatlankodó, kifejezetten felháborodott morgással visszarohant, kikapta az ágat a kezéből és elvitte, majd duzzogva leült vele egy fa alá.


A másik:

A kutya mindig óriási örömtáncot járt, amikor jöttem látogatóba, a kapunál nyüszítve, ugrálva várta, hogy végre kinyissam és bemenjek.

Egyszer vacakolt a zár, a kutya egyre türelmetlenebbül reklamált, ugrált a kapura, még jobban megnehezítve a nyitást.

Meguntam és rászóltam:

-Mit hisztizel, ha nem tudsz várni, gyere ki. Mintha nem járnál ki alapból hátul a kerítéslukon.

Erre a kutya nyomott egy hátraarcot és spurizott hátra, ki a kerítéslukon és máris ott örvendezett a lábamnál.


Na ez mindkettő olyan eset, amibe bele lehet magyarázni úgy meglepő értelmet, hogy valójában csak véletlen egybeesések történtek.

De a korábban említett két eset fényében már árnyaltabb a kép.

2017. máj. 19. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/60 Cerevisiae ***** válasza:
91%

Tudom, hogy a kutyák remekül értik az emberi gesztusokat, és igen jól kombinálnak ezekből.


De a foteles dolog az konkrétan egy magas szintű (már állati léptékben) logikai feladat megoldása.


De ha Mojjo szerint ez nem ügy egy okos kutyának... mondjuk kerestem ilyesmire nagy hirtelen... egyelőre nem találtam, de most nincs is időm, majd később talán...

2017. máj. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/60 Cerevisiae ***** válasza:
91%
...ja, nem kételkedem Wadmalac a te ügyedben... csak arra kerestem volna rá, hogy ilyen foteles zsenialitás mennyire jellemző a kutyákra.
2017. máj. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/60 Wadmalac ***** válasza:

Én spec nem találkoztam ilyennek se előtte, se utána.

Ez egy homályos "forrásból" szerzett, iszonyatosan vegyes keverék kutya volt. Állítólag azok közt gyakoriak az intelligensek, a fajkutyák némiképp degenerálódnak a beltenyészet miatt, a keverékek vérfrissítés, tuningoltak.

Ebben a kutyában szerintem volt beagle, boxer, tacskó meg folyami vidra is (én legalábbis eddig nem láttam kutyát, ami a vízbe dobott kőért lemerült és felhozta, ez megcsinálta :D).

2017. máj. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/60 Wadmalac ***** válasza:

Na most már láttam merülő kutyát:

https://www.youtube.com/watch?v=sND4331aTC8

2017. máj. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/60 anonim válasza:

Nem, dehogyis. Azt tudom, hogy egyre fejlődnek, megtanultak szavakat, képeket, stb., de nem hiszem hogy már ott lenne a fejlettségi szintjük... :)


Ahhoz még évszázadok, ha nem évezredek vannak hátra....

2017. júl. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!