Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen gomba látható a fotókon?

Milyen gomba látható a fotókon?

Figyelt kérdés

Tegnap mezei gombázáson voltunk, és a sógorom csiperkére hasonlító gomát szedett. Mivel számomra gyanús volt, ezért kidobtam a zacskóból. Elég fiatal példányok voltak és nem volt a csiperkékre jellemző rózsaszínes-barán lemeze egyiknek sem. Nem szoktam felszedni olyat, smiben nem vagyok 100%-ig biztos, ebben nem voltam az. Csupán pöfeteget gyüjtöttem, amit az mindig félbevágok, hogy nehogy gyilkos galóca kerüljön az asztalra.

íme a fotók:


[link]

[link]

[link]



2017. máj. 15. 13:43
 1/3 Shai-Hulud ***** válasza:
2017. máj. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 EagleHUN ***** válasza:
100%

Fehér lemezek, gallér, bocskor = galócafélékre jellenmző.

Viszont burokmaradványos "pöttyös" a teteje ez szűkíthei a kört.

Lehet halálosan mérgező galóca, nem ehető galóca vagy NEMehető őzlábféle is.

Ennél pontosabban nem fogom tudni megmondani, ahhoz kellene a szaga, vagy hogy kaparásra besárgult-e pl, esetleg a törzse üreges volt-e, stb...


Semmiképp ne edd meg hivatásos gombavizsgáló láttamozása nélkül!

2017. máj. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos választ!


Tényleg csak azt viszem haza és azt eszem meg, amit teljesen biztosan felismerek.

2017. máj. 15. 19:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!