Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Lehet hogy minden ősrobbanás...

Lehet hogy minden ősrobbanás egy fekete lyuk keletkezése?

Figyelt kérdés

Lehet amit mi hiszünk ősrobbanásnak, az valójában egy másik univerzumban a fekete lyuk létrejötte, a mi univerzumunk meg ami azon fekete lyuk mögött van?


pl. ha holnapután felrobbanna a Betelgeuse és fekete lyukká válna, lehetséges hogy abban a pillanatban a fekete lyukban egy másik univerzum keletkezne amiben a nagyon távoli jövő civilizációja (tegyük fel) egy ősrobbanást látná, úgy mint mi?


Elejében lenne egy forró homogén anyagból és sugárzásból álló "tenger", ami lassan felhígul, átjutna rajta a fény, aztán kvantumfluktuáció, szubatomi részecskékből kémiai elemek etc...etc...?


2017. júl. 4. 23:45
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
Lehet, de az is lehet, hogy nem. De mivel jelen tudsunk szerint az univerzumunk zárt rendszer, sosem fogjuk megtudni.
2017. júl. 4. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
23%
Nem, és ezt már részletesen megbeszéltük itt.
2017. júl. 4. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Linket kérnék ha nem túl nagy kérés, mert engem is érdekelne amit beszéltetek.


Köszi szépen :)

2017. júl. 5. 00:41
 4/7 anonim ***** válasza:
78%

#2 Hát "itt" biztosan nem, hiszen csak három (most már négy) bejegyzés van a kérdés alatt :)

Oké, értem, valamely korábbi kérdésre gondoltál. De hogyan találja meg a kérdező? Nem olyan egyszerű mutatvány. Lehet, hogy szerencséje van, és másodikra rá is akad, ha jó keresőszavakkal próbálkozik - de az is lehet, hogy fél napot elküszködik a keresővel, és mégsem találja meg.

Egyébként meg már herótom lett ettől a "már megbeszéltük, keress vissza" dologtól (amiben kimagasló szerepe van/volt a 44%-os kreósnak). Ha nincs kedved/időd/akármid leírni újra, akkor inkább ne írj választ, majd valaki más megteszi (vagy nem, de ettől a választól semmiképpen sincs beljebb a kérdező).

Peace :)


Kérdező, hogy mi van az Univerzumunkon "kívül" (ha egyáltalán létezik azon kívül valami), és mi van a fekete lyukak eseményhorizontja mögött, az egyelőre teljes homályba burkolózik a tudomány előtt. Te e két tökismeretlen dolgot szándékozol összekapcsolni - ami egyébként teljesen logikus lépés, nekem is eszembe jutott már, írtam is ki róla régen kérdést. De ugye sem arról nem tudunk semmit, hogy mi van az Univerzumunkon kívül, sem arról, hogy mi van a fekete lyukakon belül, így jelenleg bármilyen ez irányú feltételezés a fantázia birodalma. Természetesen lehetséges hogy így van, de erre egy fikarcnyival sincs több bizonyíték, mint amennyi cáfolat rá. Ez egy amolyan nagyon fehér "fehér folt" a tudományban egyelőre. Lehet, hogy így van, de ez a lehet nagyjából azzal a megállapítással egyenértékű, hogy "lehet, hogy jövő év szeptember 10-én esni fog az eső".


Viszont nekiállhatsz fizikát, kozmológiát, csillagászatot tanulni, és akár még az is lehet, hogy te fogsz a jövőben először valamiféle számításokkal alátámasztott választ adni a saját kérdésedre :) Én személy szerint örülnék, ha így lenne ;-)

2017. júl. 5. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 EagleHUN ***** válasza:
3%

Lehet!

Én is hallottam ezt az elméletet!

De senki nem fogja tudni igazolni, meg az ellentettjét sem!

2017. júl. 5. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
80%

"korábbi kérdésre gondoltál"

Itt a kérdés alatt is ki van írva 6 másik.

De a lényege az, hogy a fekete lyuk közepén iszonyú, hatalmas gravitáció van, ami nálunk nincs, valamint folyamatosan hullik bele kívülről az anyag, amit mi szintén nem észlelünk.

Ezen kívül forog is, méghozzá gyorsan, aminek szintén semmi jele a mi világunkban.

Valamint a belsejéből LÁTSZIK a külső tér, aminek szintén semmi nyoma nálunk.


Elegendően messziről szemlélve minden hasonlónak tűnik, de azért nem biztos, hogy érdemes beleesni ebbe a hibába.

2017. júl. 5. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 EagleHUN ***** válasza:
2017. nov. 7. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!