Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A körmozgás a tangenciális...

A körmozgás a tangenciális gyorsulás és a centripetális gyorsulás eredője?

Figyelt kérdés
2010. máj. 24. 01:48
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

A tang. és a cent. gyorsulás eredőjének iránya viszont nem eshet egybe a sebesség irányával, mivel ez azt jelentené, hogy a cent. gyorsulás és a tang. gyorsulás eredőjének iránya egybeesne a tang. gyorsulás irányával...


Ez pedig képtelenség, ahogy fentebb is mondtam.


Most akkor vagy nem lehet a körmozgás az emlegetett gyorsulások eredője, vagy én keveredtem be ebben, de nagyon.

2010. máj. 24. 14:25
 12/24 anonim ***** válasza:
Az a helyzet, hogy most már nem értem miről is van szó :D Elég rendesen belekeveredhettél :D Azt hiszem az én tudásom ehhez már kevés lesz :S
2010. máj. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

:)


Ez a lényeg:


1. állítás - A körmozgás a tang. és cent. gyorsulás eredője.

2. állítás - A körmozgás iránya egyben a körmozgás sebességének iránya is.


Ebből viszont következik az, hogy a tang. és a cent. gyorsulás eredőjének iránya egyben a sebesség iránya is.


Miben tévedek a gondolatmenetemben?

2010. máj. 24. 16:04
 14/24 anonim ***** válasza:

dehát ezt te írtad:

"De most olvastam olyat, hogy annál a körmozgásnál, amelynél mind a tangenciális, mind pedig a centripetális gyorsulás is előfordul, az ezen gyorsulások eredőjének iránya nem esik egybe a körmozgás sebességének irányával."

Most akkor honnan szeded, hogy a gyorsulás vektora és a sebesség vektora egybeesik a körmozgásnál? Itt írja szépen, hogy nem esik egybe :)

2010. máj. 24. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

Igen, viszont ha a körmozgás a tang. és a cent. gyorsulás eredője, akkor a körmozgás sebessége irányának egybe kell esnie az említett eredő irányával.


Nem?


1. a körmozgás a tang. és cent. gyorsulás eredője

2. a körmozgás iránya eybeesik ga körmozgás sebességének irányával


ebből pedig ez következik: az említett eredő iránya egybeesik a sebesség irányával...


Az a kérdésem, hogy melyik pontnál tévedek?

2010. máj. 24. 17:22
 16/24 anonim ***** válasza:

Szerintem a 2. állításod nem stimmel. (hiszen amit idéztem Tőled szöveget abban ép ennek az ellentétét Te is leírtad már...)

De azért jó lenne, ha más is mondana véleményt, nem vagyok benne 100%-ig biztos :)

2010. máj. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

Amit idéztél tőlem, abban azt írtam, hogy az említett két gyorsulás eredőjének iránya nem eshet egybe a sebesség irányával, a második pontban pedig azt, hogy a körmozgás iránya a sebesség irányával esik egybe.


Tehát az idézett részben az eredő irányának és a sebesség irányának viszonyáról van szó, a másik pontban pedig pusztán a körmozgás irányának és a sebesség irányának viszonyáról.


Vagyis a másik pontnak az idézett rész nem mond ellent.



Egyébként a második pontban megjegyzett állítás helyességéről nem találtam igazolást, de szerintem az nyilvánvalóan így van.


Vagy tévedek?:)

2010. máj. 24. 20:30
 18/24 anonim ***** válasza:
De mit értesz a körmozgás irányának? Ez így számomra nem mond semmit... a körmozgást gyorsulással írjuk le... transferzális és centripetálisra lehet felbontani... tehát ezek jellemzik... Egyébb körmozgás irányáról nem tudok...
2010. máj. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

Hmm...


Elképzelhető, hogy a körmozgás irányának és a sebesség irányának megkülönböztetése valóban hülyeség.

2010. máj. 24. 21:06
 20/24 A kérdező kommentje:

Tehát egy körmozgásnak legföljebb e három jellemzője van?


1 - a mozgás irányát befolyásoló gyorsulás (centripetális)

2 - a mozgás nagyságát befolyásoló gyorsulás (tangenciális)

3 - sebesség

2010. máj. 24. 21:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!