Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Csak én nem tudom elképzelni...

Csak én nem tudom elképzelni az evolúció folyamatát?

Figyelt kérdés
Ne értsetek félre, hiszek az evolúcióban, csak nem tudom elképzelni hogyan történhetnek meg egyes változások millió évek alatt, főleg, hogy azt mondják, hogy legtöbbször mutációkkal történnek a folyamatok. Egy mutáció, még ha apró is, hogy lehet nem viszonylag könnyen és gyorsan észrevehető?

2017. aug. 13. 10:56
1 2 3 4 5
 41/43 anonim ***** válasza:

A faj definíciója konkrét, de éppenhogy az evolúciós elméletből következik, hogy vannak határok, de ezek nem élesek.

Pl. ez szemlélteti:

[link]

2017. aug. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 Mojjo ***** válasza:
@41: annyira azért nem konkrét :)
2017. aug. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 Tom Benko ***** válasza:

@40: Mit dobtak ki, mint tapasztalati tényt, mert nem felelt meg az elvárásoknak?


Azt pedig leírtam, hogy a nemesítés miért támasztja alá az evolúciót: mert ugyanúgy működik, csak jóval erősebben.


A fajok szaporodás alapján történő definiálása kissé öngól, ugyanis példának okáért a ló és a szamár ritkán nemzőképes utódot is tudnak csinálni, tehát vehetjük őket egy fajnak, de a valamelyik két kutyafajta meg már nem, ők eszerint két külön faj (vagy legalábbis az elválás állapotában vannak).


Itt van pár példa megfigyelt fajkeletkezésre: [link]

2017. aug. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!