Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hullócsillagot láttam vagy...

Teleky18 kérdése:

Hullócsillagot láttam vagy asztronauta ürüléket?

Figyelt kérdés
Tegnap azaz ma 3 körül sétáltam hazafele és láttam valamit ami olyan volt mint egy hullócsillag. Annyiban tért el hogy ment egy darabig az égen majd elégett hirtelen. Ahoz hasonlítanám mint amikor a tüzijáték esik lefele és elég. Csak ez ugyebár nagyobb volt. Mi lehetett?

2017. aug. 30. 11:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az is hullócsillag lehetett, csak nagyobb, mint az átlagos aprók, alacsonyabbra jutott a légkörben, és ott felhevülve szétrobbant és/vagy szétesett.
2017. aug. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A hullócsillag eleve nem csillag, szóval az alapgondolatod sem állja meg a helyét.

A hullócsillagok azok meteorok, amik között van kisebb, nagyobb. Szóval azt láttál.

2017. aug. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Mennyi ideig láttad?


A hullócsillag kb. 1 másodpercig látszik, nagyon gyors.


Ha sokáig láttad és viszonylag lassan haladt az égen, akkor az egy műhold lehetett, és nem azért tűnt el, mert elégett, hanem mert beért a Föld árnyékába.

2017. aug. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
De ha leírod, hogy pontosan mikor, hol és melyik irányban láttad, akkor meg lehet nézni, hogy műhold volt-e.
2017. aug. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
43%
Gondolom kívántál valamit. Bejött? Ha nem, akkor $z@rügy. :D
2017. aug. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
24%
Szerintem egy meteor volt még csoda hogy nem esett a fejedre .
2017. aug. 30. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
57%
Ha barnás volt a csóva, akkor asztronauta ürülék lehetett.
2017. aug. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 EagleHUN ***** válasza:

A föld körüli űrhulladék is pont ugyanúgy ég el a légkörben mint a meteorok (azaz a hullócsillagok).

A kisebbek gyorsabban és rövidebb ideig látszanak a nagyobbak hosszabban.

Vannak pl nagyobb természetes meteorok is melyek hosszabban látszódnak és színesek is pl zöldes fényűek.


Csak azt akartam ezzel mondani hogy semmi módon nem tudod megkülönböztetni a természetest a mesterségestől.

Az űrállomásról a hulladékot pl ürüléket víztelenítik és úgy dobják ki a föld felé irányítva. Így gyakorlatilag egy kondrit meteor-nak számít.


Szóval könnyen előfordulhat hogy kívántál magadnak valami szépet miközben egy kaka égett el a légkörben. Vicces de igaz.


Ezen felül valóban lehetett akár műhold is azok is fel/eltűnnek a szemünk elől visszavert fény irányától függően (És nem feltétlenül attól mert a föld árnyékába ment be). Viszont sokkal hosszabban látszódhatnak mint bármely meteor (kivéve persze az igazán nagy meteorokat).


Léteznek nagyon erős ám rövid ideig tartó "műhold" felvillanások is. Irídium felvillanás-nak nevezik.

[link]

2017. aug. 31. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 TappancsMancs ***** válasza:
Az ISS hulladékait a teherszállító űrhajó kiürített terébe pakolják, abban vegyesen van minden az elhasználódott szkafanderektől a meghibásodott dokkolókon át minden, ruhák és tényleg bármi. Kimondottan ürüléket nem láthattál.
2017. aug. 31. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az űrhajósok salakanyagát visszahozzák a Földre és laboratóriumban vizsgálják, mert elég sok biológia jellemzőt tartalmaz, amikből következtetni lehet az űrhajósok fizikai állapotára.
2017. szept. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!