Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerintetek ki fog törni a...

Matics Tamás kérdése:

Szerintetek ki fog törni a Katla vulkán az Eyjafjöll után?

Figyelt kérdés
Az eddigi történelmi leírások során mindig így volt. A Katla erősebb vulkán, mint az Eyjafjöll!
2010. máj. 26. 10:45
 1/7 anonim ***** válasza:
"Erősebb vulkán": hehe. :) Azt nézném meg, ahogy leülnek egymással szembe szkanderozni...
2010. máj. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Pontosítom a kitört vulkán nevét: Eyjafjallajökull :D

Nem tudom, hogy kifog-e törni de nem is kívánom. Van már elég baj így is a Földön, remélem ez nem fogja megtetézni a bajt.

2010. máj. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Meg az Etna és a Stromboli is ki fog törni! Sőt! Kiderül, hogy a Kékes is tulajdonképpen vulkán és az is! És még a Röhögés is! Na az lesz aztán a komoly dolog!
2010. máj. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ma 12:00


Értem a cinizmusod, engem is zavar, hogy ilyen sok "katasztrófás" kérdés van, meg hogy a vulkán miatt van-e ennyi eső, meg hasonlók, de azért a Katlának picikét több köze van a Eyjafjallajökull-höz, mint a Strombolinak.


És valóban igen nagy esély van rá, hogy kitör... de azért tegyük hozzá, hogy vulkánok esetében általában az "igen nagy esély" is bőven 50% alatt van...


A Katla egyértelműen mutat szeizmikus aktivitást (bár ez így van már jópár éve), és valóban szokásuk "együtt" kitörni az egymás mellett lévő vulkánoknak... szóval valamikor valószínűleg ki fog törni, könnyen meglehet, hogy most... az is, hogy nem... reménykedjnk az utóbbiban. :)

2010. máj. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, még egy link: [link]
2010. máj. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát én nem tudom, de már az Elyaflalala is sikeresen megbénította az EU-t
2010. máj. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Végül - eddig - nem tört ki, viszont Izland egyéb részén, ugyancsak megnőtt az aktivitás.
jan. 5. 20:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!