Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi kell ahhoz hogy valaki...

Mi kell ahhoz hogy valaki genetika kutató legyen?

Figyelt kérdés

Most vagyok tizedikes, és szinte alig tudok valamit arról, hogy milyen szakirányba kell ilyenkor nézelődni.

Azon belül, hogy biológia, már el is vesztem, ezért szeretnék egy kis felvilágosítást nyerni.

Nem tervezem egyelőre, hogy ilyen pályára menjek, csupán érdeklődés céljából. Aki genetika kutató szeretne lenni, annak milyen iárnyba, egyetemi szakra kell jelentkezni?

Az orvoslás csak csekély részben érdekel, engem sokkal inkább a kutatás, és az új ismeretek megszerzése vonzz nagyon. Reál beállítottságúnak kell lenni, vagy a humán is tud érvényesülni?

Nagyon izgalmas téma, szinte ámulattal hallgatok mindent, ami erről szól, ám előbb szeretnék utánajárni a dolgoknak.

Köszi előre is :)



2017. szept. 8. 20:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Elsőre biológiai szakra kell menni egyetemen.

Ott minimális a "humán beállítottságú" tárgy.


Oda meg be kell kerülni. A mai felvételi eljárások szerint viszont nem árt, ha gimiben a humán tárgyakból is jól teljesítesz.


Biológiához elengedhetetlen a kémia, jól jön a matek és a fizika.

2017. szept. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Alapvetően biológus, biomérnök, biológia tanári szakot kell végezned az egyetemen, BsC, Msc, majd be kell iratkoznod egy biológiai doktori iskolába, hogy PhD fokozatot szerezhess. Ez a hagyományos útja, de rengeteg más változat is elképzelhető, ezek kicsit nehezebbek. Az én intézetemben akadt, aki vegyészként végzett és onnan nyergelt át a nukleinsavak kémiájára, volt aki állatorvosnak tanult eredetileg, de olyat is tudok mondani egy csomót, aki orvosként végzett és az orvosi diplomájával állt be kutatni.


"Reál beállítottságúnak kell lenni, vagy a humán is tud érvényesülni?"


Nem igazán tudok erre tiszta választ adni. Amit az iskolában "reál" -nak szokás mondani, a matek-fizika-kémia mesterhármas, az egy biológusnak nem annyira fontos. Ha megtanulsz hígítást számolni, százalékokat, meg el tudod magyarázni, mi a különbség a számtani közép és a medián között illetve hogy mire jó a Student t-teszt, akkor máris többet tudsz majd, mint a pályatársaid 90% -a. Kémiai ismeretek természetesen kellenek, fizikával még sohasem találkoztam, pedig tíz éven át kutattam genetikusként.


Szóval "humán" beállítottságú is érvényesülhet a pályán, a biológiához meg a kémiához kell érteni, nem baj, ha rossz vagy matekból.


"Nagyon izgalmas téma, szinte ámulattal hallgatok mindent, ami erről szól, ám előbb szeretnék utánajárni a dolgoknak. "


Ha érdekel még valami, kérdezz nyugodtan!

2017. szept. 9. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mivel maga a genetika is rettenetesen széles tudományterület, rengeteg bemenet lehetséges, persze a biológia a legtipikusabb. Azonban a mi intézetünkben főleg matematikusok és programozók vannak. Ennek az az oka, hogy a nagymennyiségű genetikai adat kiértékeléséhez megfelelő programozói és statisztikai tudás szükséges.


A humános vonal talán a humán populációgenetikában érvényesül valamelyest, ahol a genetikai adatok mellett régészeti, néprajzi adatokat is felhasználnak a régmúlt demográfiai eseményeinek felderítésében.

2017. szept. 9. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Huu, nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszokat, a reált azért kérdeztem, mert a matek nem az én tárgyam (stabil négyes vagyok belőle, de nem nagyon tud lekötni). Ezek szerint, akkor ez nem olyan számolós főleg.

Olvastam olyat, hogy molekuláris genetika, ez mit takar? Itt mi a fókusz?

2017. szept. 9. 09:48
 5/5 anonim ***** válasza:
És közben buzgón imádkozz, hogy a kreacionizmus ne váljon kötelezővé és megkérdőjelezhetetlenné, ami sajnos a keresztény kultúrkörben egyre jobban terjed. :)
2017. szept. 10. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!