Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az őszi nap-éjj egyenlőséget...

Az őszi nap-éjj egyenlőséget miért szeptember 22-re mondják?

Figyelt kérdés

Van a telefonomon egy alkalmazás letöltve ami mitatja,hogy mikor kel a nap,mikor nyugszik,valamint meddig van a horizont felett.

Azt hittem szeptember 22-én lesz ez a nap-éjj egyenlőség,mert eddig azt mondták,még a neten is rá lehet keresni,hogy 22-én lesz.

Ez nem igaz,szerintem.

Nap-éj egyenlőségnek azt hívják tudtommal mikor a nappal és az éjjel is ugyanolyan hosszú másodperc pontosan.

Az alkalmazás szerint ami nekem van,szeptember 25-ére írja,hogy a nap a horizont felett pontosan 12:00 ideig van fent,akkor gondolom az éjjel is 12:00 ,és ebből következtettem ki a szeptember 25-ét,hogy akkor lesz a napéjegyenlőség.

22-én még hosszabb a nappal ugyanis azon a napon még 12:09 - ig lesz a horizont felett,tehát 9 perccel még hosszabb a nappal mint 25-én lesz. Ahogy írtam,25-én lesz pontosan 12 órát fent a nap ,akkor ugyanannyi lesz az éjjel,így kijön a 24 óra.


Miért ámítják az embereket,hogy szeptember 22 én van napéjegyenlőség valamint az igazi ősz kezdete mikor valójában majd 25-én lesz?



2017. szept. 16. 15:41
 1/8 A kérdező kommentje:
Elnézést a helyesírási hibákért.
2017. szept. 16. 15:43
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

4 ilyen esemény van.


Tavaszi napforduló, aztán a nyári a szentiván éj amikor a leghosszabb a nappali órák száma, aztán őszi napforduló most és a téli amikor a sötétség a legtöbb egy nap alatt.

2017. szept. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
58%
Hát igen, akkor volna ez pontos, ha Jászkiséren szeptember 21-én, Bősárkányban meg 23-án vóna, de megbonyolítaná a dógokat, oszt kummányit se számít.
2017. szept. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A napéjegyenlőséget a Nap és a Föld helyzete alapján definiálják: az a pillanat, amikor az egyenlítő síkja áthalad a napkorong középpontján. Az idei évben ez szeptember 22-én, 20:02-kor történik meg.


Ennek ellenére csak szeptember 26-án lesz 12 óránál rövidebb a nappal. Ez a légköri fénytörés miatt van. A horizont közelében a fénysugarak egy kicsit elhajlanak, így az égitestek valamivel magasabban látszódnak, mint ahol valójában vannak. (és az alakjuk is egy kicsit laposabbnak látszik)

Tehát néhány percig még akkor is látni a Napot, amikor az geometriailag igazából már lement.

[link]


Márciusban épp a fordítottja játszódik le: 20-án van a tavaszi napéjegyenlőség, de már 17-én is hosszabb a nappal, mint 12 óra.

2017. szept. 16. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem stimmel, mert ugyan nap-éj egyenlőségnek nevezik, de nem ez a pontos földrajzi, csillagászati definíciója.

[link]

Tehát valóban szept. 22-én van, de a nappal és az éjszaka hossza ekkor valóban eltér pár perccel.

2017. szept. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A föld nem egyenletes gömb, ezért nincs "másodpercre pontos" eset. A napéjegyenlőség viszont az egész földön az. Éppen ezen egyenetlensége miatt egy elvi, pontosan meghatározható adatokkal rendelkező definíció kell erre a célra. AZ pedig a fent ismertetett szabály.

Ilyen alapon abba is bele lehetne kötni, hogy egy nap nem pontosan 24 óra. Nem is. És nem is minden nap azonos.

2017. szept. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.
2017. szept. 17. 16:31
 8/8 anonim ***** válasza:
azonkívül külömböző szélességi körökön más időpontra esik. minél északabbra mész, annál később van.
2017. szept. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!