Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Izlandon már van teljes...

Izlandon már van teljes sötétség ilyenkor szeptember közepén?

Figyelt kérdés

Nyári időszakban Izlandon rövid a sötétség és akkor sem sötétedik be teljesen csak szürkületi derengés látható. Viszont most már Izlandon is nagyon korai a naplemente és később kel fel a nap.


Az érdekel,hogy még most is szürkületi derengés van éjjel ott,csak hosszabban tart vagy már besötétedik teljesen,ha igen ,mennyi időre?


Izlandon nagyon hosszú folyamat a naplementétől a teljes sötétségig ,nem úgy mint nálunk,hogy lemegy a nap és 40 perc múlva teljes sötétség lesz,ezt tudom.



2017. szept. 18. 11:37
 1/6 Mansour ***** válasza:
88%
Teljes sötétség soha sincs Izlandon. A legsötétebb téli napon is 11:30 körül kel a nap és 3:30 körül nyugszik. Kivéve, ha annyira borult az idő, de az más tészta...
2017. szept. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%
Igen, éjjel már van teljes sötétség.
2017. szept. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Wadmalac ***** válasza:
100%

Miért kellett 1-est lepontozni?


[link]


Tutira nem Izlandon tapasztalható a legnagyobb sötétség, itt kéne körülnézni a GYK-n.

2017. szept. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
79%
Azért, Wadmalac, mert nem értette meg a kérdést. A kérdés az, hogy ilyenkor, szeptember közepén, éjszaka teljes-e a sötétség.
2017. szept. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Wadmalac ***** válasza:
100%

Basszuuuus, én vagyok a sötét. :D

Ezt nagyon benéztem. :D

Sorry.


Igen, szept. 7 után már van az éjszakának olyan szakasza, amikor teljes sötét áll be. Áprilisig.

2017. szept. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Izland éppen az északi sarkkör alatt van. Ezért a nyár kezdeté éppen hogy kis időre lebukik a nap (de annyira nem, hogy a fénytörés miatt világos ne maradjon). A tél kezdetekor viszont éppen kis időre bukkan elő éjfélkor viszont olyan 67°-ra alá megy (vagyis kis időre dereng). A kettő között ugyanúgy arányosan halad, tehát ott most hasonlóan napéjegyenlőség van. A nap délben valahol 33°körül áll, éjfélkor ugyanennyire lent. Ebből következik, hogy akkor pár órára már elég nagy a sötétség. Viszont ott a fénytörés is nagy (plusz sarki fény), ezért olyan mértékű sötétség, mint az egyenlítő környékén, soha nincs. Igaz, olyan csillagos ég se.
2017. szept. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!