Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha éjszakára kiraknál az...

Ha éjszakára kiraknál az ágyad mellé mondjuk 15 ml vért, a szúnyok meginná, vagy ekkor is téged csípne meg?

Figyelt kérdés

Kicsit szokatlan kérdés, tudom, és nem áll szándékomban kipróbálni. Kérlek csak komoly válaszokat írjatok.

Köszönöm


2010. máj. 28. 19:05
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
szúnyog, még mielőtt valaki belekötne
2010. máj. 28. 19:06
 2/12 anonim válasza:
70%

Hát nem tudom...

Szerintem akkor is csípne .

De mostmár érdekel a dolog :P

2010. máj. 28. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
91%

Hát nemtudom... lehet h téged nem csípne meg, de a zümmögése szerintem ugyanúgy zavarna...

érdekes kérdés!

2010. máj. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A szúnyog nem a vérre megy, hanem az lehelletre. Mivel ugye vér, csak úgy magában nemigen fordul elő a természetben; viszont minden melegvérű állatnak meleg a lehellete. Aztán hogyha már rádtalált, akkor leszáll a bőrödre, és keres a felszínhez közel 1 hajszáleret.
2010. máj. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
A szúnyog csak a friss vért szívja és a hősugárzására reagál az élőlénynek.Nem érzi a vérszagot.És a vérre nem is száll le.
2010. máj. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
86%

Lehet, hogy nem, mert az hideg lenne.

De ezt nem tudom megalapozni, csak gondolom...

2010. máj. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
én úgy tudom, hogy a szunyogok a hőre mennek, azaz abból találják meg a bőrhöz közeli ereket, hogy ott kicsit melegebb a bőr. ha ez így van, akkor nem mozdulnak rá egy hülőfélben lévő véresbödönre. viszont a legyeket biztosan oda fogja vonzani.
2010. máj. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

A súnyog a test kipároltságát, hőmérsékletét, szén-dioxid kifúvását érzékeli, ez alapján választanak áldozatot. Állítólag a 0-ás vércsoportúakat és a várandós nőket gyakrabban csípik meg, mert a kismamákban valamivel magasabb a testhőmérsékletük.

Általában elegendő egy súnyognak egy-két csípés, hogy elegendő vért gyűjtsön össze, ami elég lesz ahhoz, hogy a petéit lerakhassa.

Amúgy ha csak kitennéd a vért a szobába, hamar megalvadna, amit a súnyog fel se tudna szívni.

2010. máj. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok.Kicsit siettem az írással és elírtam. javítok:

test kipárolgása, a kismamáknak a testhőmérséklete. bocsi :)

2010. máj. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat =) Érdekes dolgokat tudtam meg
2010. máj. 29. 15:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!