Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ezt gráfokkal bizonyítani lehet?

Tom Benko kérdése:

Ezt gráfokkal bizonyítani lehet?

Figyelt kérdés

A minap jártam egy garázsvásáron, és az ingyen vihető holmik között volt egy szakadt matematikai feladatgyűjtemény. Nem tudom, ki írta, mi a címe, eléggé szét is volt ázva, például egy csomó feladatszám olvashatatlan volt, de ahogy átnéztem, a gráfelméleti feladatok között találtam ezt:

Bizonyítsd be, hogy ha a,b és c mind pozitív számok, akkor \frac{a+b+c}{ab+bc+ca}>9abc!

No most, ezt algebrai módon simán bizonyítom - de gráfelméletileg?! (Nem zárom ki, de minimum perverz...)

Vagy hibás fűzés volt... Azért érdekelne, hátha mégis.



2017. okt. 11. 11:41
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem fordítva van a reláció?
2017. okt. 11. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 dq ***** válasza:
53%

A "graph theoretical proof for am-gm inequality" és a hasonszőrű keresések nem vezetnek eredményre.


Szerintem ha ismertek lennének ilyesmi módszerek, akkor lenne erre papír.

2017. okt. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
@dq: Hasonlóval én is próbálkoztam, de azért gondoltam, hátha valaki sikeresebb lesz.
2017. okt. 12. 10:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!