Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » 4D-s világban egy 3D-s tárgy,...

4D-s világban egy 3D-s tárgy, világ érzékelhetetlen lenne?

Figyelt kérdés
Tehát aminek a 4. dimenzióbeli kiterjedése 0.

2017. okt. 30. 08:33
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
0%
Nem lenne èrzèkelhetetlen csak távoli. Ezt nem tudom jobban kifejteni.
2017. okt. 30. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Ha a feltètelezès az, hogy a 3D benne van a 4D valóságban akkor olyan lenne az elkèpzelès, (szellemi) teljesen áthatolható ès akadálymentes. Mint egy gondolat valamiről.
2017. okt. 30. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Miért?

Neked érzékelhetetlen egy 2 dimenziós film?

2017. okt. 30. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Tislerics Máté ***** válasza:

A geometriai értelemben vett 3D-s tár csak egy vetülete vagy szelete lenne a 4D-s megfelelőjének. Ahogy egy 3D-s kockának egy szelete egy 2D-s négyzet, és a 2D-s négyzetnek is egy szelete egy 1D-s vonal.


A fizikai valóságban viszont nincs 4D-s tárgy hiszen ahhoz 4 egymásra merőleges irányt kéne kezelni a megfigyelőnek. Ez geometriailag nonszensz. Az x, y, z, koordináták megadásával értelmezhető bármilyen 3D-s objektum, A 4D-s hez kéne egy 4. koordináta is. De ilyet lehetetlen alkotni, hiszen bárhova húzom be azt a plusz irányt, sosem lesz merőleges mindegyikre. Tehát itt megáll a story. Lehet odadobni 4.-nek az időt, vagy a hőmérsékletet, vagy a szeretetet, de azok nem geometriai értelemben vett új dimenziók. szóval ennyi volt! a fizikai valóság általunk megfigyelhető része 3D-s. Nincs 4D-s tárgy.

2017. okt. 30. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem érzékelhetetlen, érzékelhető. Pontosan olyan módon és olyan feltételekkel, ahogyan a háromdimenziós világban minden síkbeli dolog.
2017. okt. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
55%

[link]

A tobb dimenzio eseteben el kell vonatkoztatni a Descartes fele merolegesek alkotta koordinatarendszertol. Ez a matematikai modell megallja helyet a haromdimenzios terben, de nem allja meg a helyet ujabb dimenziokban dimenzioban.

2017. okt. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
0%
Ez a kèp a farkába harapó kígyó. Születès változás halál. Hatás az egèszre, az okozat megtapasztalása, az egèsszè válás ès újra. Közben pedig növekvès fejlődès. Nekem ez jött le a kèpről. Bocsi. :)
2017. okt. 30. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Nem, ez egy sima 4 dimenziós kocka, megpörgetve.
2017. okt. 30. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Èrtem de ugyanaz a lènyege
2017. okt. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

A filmet látod, de ahhoz hogy azt lásd, kell egy kis vastagsága is legyen, tehát már kiterjedt a 3. dimenzióban is. Egy 2 dimenziós világnak semmi vastagsága nincs, egy atomnyi se, egy atom alatti vastagsága sem, 0. Egy olyan világgal semmilyen kapcsolatunk sem lehet, ez szerintem triviális. De ez igaz-e ha egyél feljebb dimenzióra vonatkoztatjuk?

Egyébként nyilván a mi világunk 3 dimenziós, és soha nem kerülhetünk kapcsolatba a negyedik térdimenzióval, de ez nem zárja ki hogy nem létezhet, matematikailag lehet is őket kezelni. Engem pedig hajt a kíváncsiság :D

2017. okt. 30. 15:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!