Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Lehet remény az életre az...

Lehet remény az életre az univerzum halála után, ha igen akkor mi és mennyi esély van rá?

Figyelt kérdés

2017. nov. 26. 01:29
 1/9 anonim ***** válasza:
70%
Neked ezzel nem kell foglalkoznod, nagyon öreg leszel már addigra.
2017. nov. 26. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt bár hajlamosak vagyunk azt hinni, hogy mindent tudunk a világról, és minden ismeretünk helyes, azonban ez korántsem igaz. Rengeteg még a felfedezetlen dolog, és egyelőre azt sem tudni, hogy mikor és hogyan lesz vége az univerzumnak.

Illetve egyre bizonyosabb, hogy több univerzum létezik, tehát egy multiverzumban élünk, ahol akár - majd valamikor, a kellő technika segítségével - utazgathatunk is az univerzumok között. Sok még a megválaszolatlan kérdés. Miért volt az ősrobbanás? Miből jött az létre? Lehet, hogy a halott univerzumokból valami módon idővel új univerzum születik? Mint ahogy lehet, hogy a mi univerzumunk is így jött létre? Ki tudja... de van egy olyan megérzésem, hogy a világ több, mint a mi univerzumunk.

2017. nov. 26. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

Ne siess, ráérünk még az ilyen kérdések megválaszolásával.

Az egész civilizációnk pár ezer éves, a komolyabb technikai fejlődés alig 250 éve kezdődött, a relativisztikus világképünk is csak 100 éve alakult ki, még csak most kezdjük valamennyire érteni a minket körülvevő világot.

Amiről te kérdezel, az csak sok-sok-sok milliárd év múlva lesz esedékes, addig még nagyon sok mindent, ma még elképzelhetetlen dolgokat fedezhetünk fel, új tudományokat ismerhetünk meg, és még néhányszor átalakulhat a világképünk...

És még az is lehet, hogy sok helyen tévedünk, jelenlegi csekély ismereteink alapján nem jól mérjük fel a lehetséges jövőt.

Ezzel a kérdéssel szerintem majd 1-2 milliárd év múlva kell foglalkozni, még akkor is csak elméleti szinten.

2017. nov. 26. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

ajánlott irodalom:

[link]

2017. nov. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
69%
A fogalmak megértése után lehet remény arra, hogy nem kérdezünk ilyent. Te kívül helyezted magad az univerzumon? Nem vagy része? Mert az univerzum halála azonos a te haláloddal. Sőt, gyanítom, a tiéd sokkal de sokkal előbb bekövetkezik. Még optimális esetben is.
2017. nov. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az esély 1:1000.... (és a nullák folytatódnak a végtelenség mínusz 1-ig).
2017. nov. 27. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Andráska Béla válasza:
Szerintem lesz élet a mi univerzumunk halála után is. A mai technológia arra enged következtetni hogy ma még elképzelhetetlen dolgokat fedezünk fel ami segíti az emberiség túlélését. Bár már nem hiszem hogy emberiségnek fogjuk nevezni magunkat több ezer év múlva. Mire gondolok? Az X- men csak jelenleg fantázia. Bár már jelenleg sem annyira mint gondolnánk. A kutatók kifejlesztik azokat a gén kereszteződéseket mely növelik az emberiség lehetőségeit. Tudom törvényilen nem lehet. Ma még!!! De a szükség törvényt bont. Elsőként a hadseregben fogják használni a génkereszteződéseket. De aztán jönnek a gazdagok a rendőrök az állami emberek. Hát igen. A nép nem. Mert nem lesz pénze az ilyen eljárásra. Magyarán nagyon valószinű hogy kettészakad egy ponton az emberiség fejlődése. Tudom nehéz elképzelni , de szerintem törvényszerű. Majd elfoglaljuk túlélés szempontjából a környező bolygókat majd az egész naprendszert. Onnan már csak egy ugrás hogy szétszéledjen a fajunk a szélrózsa minden irányába. Igen az uralmunk alá hajtjuk előbb utóbb az egész galaxisunkat. Persze a jelenkegi önmagunkhoz már kevésbé gasonlítva.
2017. nov. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Röcsögei Péter ***** válasza:
Szerintem nem hal meg, csak átalakul. Azt meg nem tudjuk, hogy máshol van-e jelenleg is élet, csak sejthető, hogy van. Miért ne? Az ellenkezője sem bizonyítható, mert azt a távolságot sem ismerjük, ahol legközelebb létezhet valami életforma. És annak a távolságnak hány csilliárdszorosa lehet még annak a valaminek a határa, amit világűrnek hívunk. Mekkora lehet a világűr, tartalmazza ezt az egészet valami tartály, ami csak egy pici részecskéje egy még nagyobb világnak? Vajon egy nagy élőlény belsejében vagyunk most is?
2017. dec. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Andráska Béla válasza:

8-as!

Ez jó kérdés!

Ezen már én is sokat agyaltam. Mármint hogy nem e valamiféle "virrusok ", vagy " baktériumoknak" számítunk egy hatalmas testben. Vagyis hogy részesei vagyunk valami elképzelhetetlenül nagy gigantikus élőlénynek. Hogy máshol is van élet az szinte biztos. Egy ekkora űrbe kizárt hogy egyedül lennénk.

2017. dec. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!