Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A fény hullamhossza vagy...

A fény hullamhossza vagy frekvenciája számít?

Figyelt kérdés

Annak ellenére, hogy ha egy szivárványszínről van szó, mindig a hullámhosszát szokták megadni, én úgy tudom, hogy a hullámhossz a közegtől függ. A hullámhosszal való azonosítás kizárólag egységes közegre, jellemzően vákuumra vonatkozhat. Ellenben a fény frekvenciája állandó, vagyis praktikusabb volna egy színt a frekvenciájával azonosítani.


Rosszul tudom?



2017. dec. 27. 19:05
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm mindenkinek.
2017. dec. 27. 22:53
 12/22 anonim ***** válasza:
32%

"Ugye jól tudom, hogy a frekvencia és a hullámhossz egymás reciproka?

Hullámhossz = egy per freki,

frekvencia = egy pe hullámhossz."


Igen, ez igaz, de csak abban az esetben, ha nincs közeg, vagyis vákuumbeli fény terjedéséről van szó. Minden más esetben nem igaz az általad írt összefüggés.

2017. dec. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
70%

Süttürüttü !!

Nem igaz !

Nézd már meg a mértékegységüket ! (m, és 1/s)

Hullámhossz = c per freki !

frekvencia = c per hullámhossz !

Ahol c az illető közegben a fény sebessége !

2017. dec. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
0%

Utolsó, olvasd el még egyszer, hogy mit írt az általam idézett szöveg írója, és én arra mit válaszoltam. Majd nézd meg, hogy te mivel érveltél, aztán hasonlítsd össze a két dolgot (mert nem ugyanaz! ;-)).

Természetesen igaz, amit írtál, csak épp nem cáfolja azt, amit én válaszoltam az idézett szövegre.

2017. dec. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
47%

Te azt írtad hogy valami igaz belőle, ha nincs közeg.

Semmi sem igaz amit írt és akkor sem ha nincs közeg.

2017. dec. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
0%
ez baromi érdekes... és ha úgy tesszük fel a kérdést,hogy "A foton hullámhossza vagy frekvenciája számít?" akkor mi a válasz? Mert egy foton energiájából közvetlenül adódik a frekvenciája és a hullámhossza...
2017. dec. 29. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 Hominida ***** válasza:
0%
#16, azt hiszem, hogy adott frekvenciánál a hullámhossz a terjedési sebességtől függ, az energia pedig a frekvenciától.
2017. dec. 30. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 dq ***** válasza:
52%

#13: "Nézd már meg a mértékegységüket ! (m, és 1/s) "


c választható 1-nek, és mértékegység nélkülinek.

Ekkor a távolság és az idő ugyanabban (méter vagy másodperc) van mérve.


Pl e szerint a rendszer szerint: [link] távolságban mindkettő. (sőt, a tömeg/energia is távolságok. Lásd u.o., táblázat)

Lásd még: [link]

2017. dec. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 Hominida ***** válasza:
47%

"c választható 1-nek, és mértékegység nélkülinek."


De választható п-nek is, és mérhetjük deciliterben.

2017. dec. 30. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
34%

Kis adalék: egy EM hullám frekvenciája is csak időfüggetlen lineáris rendszeren való áthaladáskor marad ám meg. Tipikus ellenpélda egy haladó hanghulámmal vett (akusztooptikai) kölcsönhatás pl. kristályban, ahol a törésmutató időfüggő módon változik a közegben nem elhanyagolható mértékben.

Másik ellenpélda a túl erős fény, ami kimérhető nemlineáris effektusokhoz vezethet az anyag "megváltoztatása" révén, vagyis ha a törésmutató intenzitás vagy egyéb függése nem elhanyagolhatóvá válik.

2018. jan. 2. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!