Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A fény hullamhossza vagy...

A fény hullamhossza vagy frekvenciája számít?

Figyelt kérdés

Annak ellenére, hogy ha egy szivárványszínről van szó, mindig a hullámhosszát szokták megadni, én úgy tudom, hogy a hullámhossz a közegtől függ. A hullámhosszal való azonosítás kizárólag egységes közegre, jellemzően vákuumra vonatkozhat. Ellenben a fény frekvenciája állandó, vagyis praktikusabb volna egy színt a frekvenciájával azonosítani.


Rosszul tudom?



2017. dec. 27. 19:05
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Az még nem sértené az energiamegmaradást, ha a foton átlépve a másik közegbe ott ütközve vesztene az energiájából. Csak az a helyzet, hogy a megfigyeléseink azt mutatják, hogy a frekvencia állandó marad!


A kérdés, ha jól sejtem arra vonatkozott, hogy a látásnál mi számít. És ott pedig a hullámhossz! Igen, eltérő közegben más színűnek láthatunk egy adott fénynyalábot.


Nagyon sokak fejében téves kép él a hullámhossz és a frekvencia kapcsolatáról, ahogy itt látom. Nem, nem egymás reciprokai. Csak akkor ha olyan mértékegységrendszert veszünk, ahol az időt is méterben mérjük! Ez bármennyire is "hülyén" hangzik nem akkora baromság. A relativisztikus fizikában gyakran meg is teszik. Ott a c = 1 mértékegységrendszert gyakran előnyben részesítik, hogy egyszerűbbek legyenek a képletek/számítások!

2018. szept. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
0%
A látásnál nem a hullámhossz számít hanem a frekvencia.
2018. szept. 29. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!