Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha nagyon részletesen szeretné...

Ha nagyon részletesen szeretném megismerni a fizikát, akkor milyen könyvet ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Leszegezném,hogy nem tudománytörténetre,sem ismeretterjesztőre gondolok! Olyasmire inkább mint Szalay Fizikája. Tehát lehet benne matek de azért ne egyetemi szintű. A könyv gimnáziumi szintű legyen lehetőleg. Válaszokat előre is köszönöm! 14/F

2017. dec. 29. 12:26
1 2 3 4 5
 41/43 A kérdező kommentje:
Értem én,csak azért kérdeztem rá,hátha kiemelnél egyet ami különösen jó,de értem én,bocsi.
2017. dec. 29. 21:35
 42/43 anonim ***** válasza:
100%

"lefedi a gimnáziumi tananyagot megfelelő részletességig"


Tényleg nem akarok szemét lenni, de mi a kutyának az ilyen káromkodásokban használt szerve az, amit te a "megfelelő" kategóriába sorolsz? Arra vársz, hogy lesz egy megadott megértési mélység, amihez el lehet jutni, és akkor ott megállni, mert nem lesz több kérdésed? Akkor el kell szomorítsalak, új kérdések még a régi témákban is mindig vannak. Még az elsőre befejezettnek tűnő klasszikus mechanikán belül is milliószámra vannak kérdések, amikre nem tudjuk a választ. És bizony, a mély megértéshez mély matematika kell. Igen, ezt már leírtam, de úgy tűnik, nem tudod vagy nem akarod ezt elfogadni, viszont én akkor is fogom hangoztatni.


Esetleg tudnám ajánlani, hogy, ha tudsz ilyent szerezni, akkor romániai fizikatankönyvekbe nézz bele, van vagy öt magyar verzió is. Ezek kicsit másképpen taglalnak dolgokat, lehet lesznek benne neked tetsző dolgok.


Tudsz angolul? Akkor esetleg tudom ajánlani a YouTube-ot, azon belül: Sixty Symbols, Minutephysics, Vsauce, Real Engineering, és jónéhány további más csatorna. Érdekes jelenségek leírásával (is) foglalkoznak, jellemzően a mateket kikerülve. Viszont messze nem is mennek bele a komoly részletekbe; igazából egyáltalán nem tudom elképzelni, megfelel-e bármilyen szinten az igényeidnek (amik, engedd megjegyeznem, abba az irányba mutatnak, hogy nagyon okos akarsz lenni nagyon kevés munkával, és azt hiszed, van erre egy recept, pedig nincs), de nem veszítesz semmit azzal, hogy belenézel.

2017. dec. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 A kérdező kommentje:
Köszönöm a csatornaajánlót,illetve bocsáss meg nem akartalak felidegesíteni,körülnézek az interneten pár fizikakönyvnek,biztos sok van. Köszönöm eddigi válaszaidat!
2017. dec. 29. 21:49
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!