Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mekkora a külömbség az Obádovi...

Mekkora a külömbség az Obádovics "sima" matematika könyv és a felsőbb matematika között?

Figyelt kérdés
Mennyivel nehezebb a felsőbb matematika és mennyivel részletesebb?Egyetemi felkészüléshez melyiket éri jobban megvenni?

2018. jan. 11. 23:16
 1/7 dq ***** válasza:
88%

Egyetemi felkészüléshez a Simát.


Nyilván ha sokkal később mérnökként fogsz dolgozni, akkor meg a Felsőbb lesz hasznosabb a polcodon.


Pontosan annyi a különbség közöttük, mint ami a középiskolások és a műszaki egyetemet végzettek tudása között van.


(mondjuk én egyiket se ismerem)

2018. jan. 12. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%
A 'simában" nincs vektoranalízis, vonalintegrál, komplex függvénytan, Laplace-transzformáció, parciális diffegyenletek, például. De mondjuk Taylor-sorok vagy l'Hospital sem.
2018. jan. 12. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

A sima Matematika egy emelt szintű érettségi anyaga, tehát egy jó alap ha esetleg műszaki irányban akarsz tovabb tanulni. A Felsőbb matematika már egyetemi szintű anyag.

Kérdésedre a válasz: Ha a Matematika könyvet jól ismered, akkor az egy kiváló alap az egyetemhez! Az egyetemen pedig mankóként szolgálhat majd a Felsőbb matematika könyv.

2019. nov. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát most vagyok túl mindjárt mérnökin az első félévemen.Azóta kicsit fejlődtem matematikából.Kövi félévre lehet veszek egy felsőbb matematikát,bár eddig az összes könyve megvan Obádovicsnak amit mostanában írt.(A matematika olvasó könyv sorozat tagjai:differenciál- és integrálszámítás,több változós fg.-k és a differenciál egyenletek(majd ha megjelenik akkor vektor analízis) ill. a lineáris algebra és a valszám...)Kicsit talán túlságosan szeretem a matekot xd
2019. nov. 28. 19:40
 5/7 anonim ***** válasza:
72%
Leírtam egy pár tényt, oszt erre valami végbélbaktérium lepontozott. :D
2019. nov. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Én felpontoztam mindenkit,de mindig lesznek olyanok akik nem bírják a matekot :D
2019. nov. 28. 22:35
 7/7 anonim ***** válasza:
Vagy engem. :D
2019. nov. 28. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!