Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogy kezdjem el előlről...

Hogy kezdjem el előlről tanulni az egész mateket?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok, és az ELTE BTK karára járok és nem érzem azt, hogy itt lenne a helyem, nem szeretem. Számítógépekhez elég jól értek, és csak a programozóként tudom elképzelni magamat, mert úgy érzem, hogy mást nem szeretnék. Hetedik osztályig kitűnő voltam matekból, akkor kaptam egy számítógépet és onnantól kezdve semmit nem tanultam, amit most nagyon bánok; és akkor elvesztettem a fonalat matekból, és azóta nem ment, épphogy olyan jegyeim voltak, hogy ne bukjak meg. Hogy kezdjem el előlről tanulni az egész mateket? Milyen könyveket ajánlanátok? Van esélyem arra, hogy meg tudok tanulni/érteni mindent, ami egy emelt/középszintű érettségihez szükséges?

2016. szept. 26. 12:57
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
43%
17 évesen te nem jársz az ELTE BTK-ra.
2016. szept. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 Mojjo ***** válasza:
100%

Gondolom, az életkorod elírtad. Amit ajánlok: Obádovics: Matematika

Rágd át magad az egészen, elejétől a végéig, oldd meg benne az összes feladatot, a témakörhöz, amit épp tanulsz ott, keress kapcsolódó netes feladatokat, majd ha átrágtad magad az egészen, szedj le érettségi feladatsorokat az előző évekből, oldd meg őket, a megoldókulccsal ellenőrizd.

Az Obádovics félénél jobb matekkönyvet aligha találhatsz.


Amúgy ELTE BTK-n van informatikus könyvtáros szak. Lehet, neked nem az igazi, de vmi infóhoz kapcsolódó legalább.

2016. szept. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Nem ìrtam el. 17 èves vagyok. 2. vàlaszolònak köszönöm a vàlaszt, utànna nèzek a könyvnek, de az informatikus könyvtàros nem jön be.
2016. szept. 26. 13:35
 4/20 anonim ***** válasza:
82%
"utánna" ....
2016. szept. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
50%

17 évesen nem járhatsz az elte btk-ra, öreg hihetőbbet találj ki :D és utána még tovább kamuzik "nem írtam el"

ennyire hülyének nézed az embert?

2016. szept. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Kàrpàtaljàn 17 évesen èrettsègizik mindenki, ùgy hogy lègyszìves ne nézz hülyènek :)
2016. szept. 26. 13:59
 7/20 A kérdező kommentje:
na mivan "öreg"? :D
2016. szept. 26. 13:59
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Obádovics remek könyv. Ezen felül nagyon ajánlom a "Egyetemi felvételi feladatok matematikából" kiadványt Scharnitzky Viktor tollából és a Bolyai könyveket, azokból az Integrálszámítás és a Differenciál számítás igen jó. (A többi nem olyan erős, de használható néha)
2016. szept. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 Mojjo ***** válasza:
@10: Igen, az Egyetemi felvételi feladatok (ha az a narancssárgás könyv, amire gondolok) tényleg remek. Az integrál- és differenciálszámítás viszont szerintem kicsit sok, még emelt szintre is. Bár inkább legyen több, mint kevesebb :)
2016. szept. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Átnézem majd ezeket is, köszönöm szépen :)
2016. szept. 26. 15:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!