Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mekkora terhet tudok fölemelni...

Mekkora terhet tudok fölemelni egy olyan bolygón aminek sűrűsége ugyanakkora mint a földé de feleakkora a sugara?

Figyelt kérdés
2018. jan. 13. 12:23
 1/7 anonim ***** válasza:
nem tudom milyen erős vagy, ezért nem tudok válaszolni.
2018. jan. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
daruval bármekkorát
2018. jan. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 dq ***** válasza:

Földé*

8x akkorát mint itt.

2018. jan. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha a "Mekkora terhet" részt hanyagoljuk, akkor ez ugyanaz a kérdés, mint az, hogy egy aknában félúton a Föld középpontja felé mekkora a grav. gyorsulás.


A felszín alatt a g gyorsulás egyenesen arányos a középponttól való távolsággal. (A gömb térfogat és a nehézségi gyorsulás képleteiben lévő R tagok kitevői miatt.) A fejünk feletti gömbhéj gravitációs hatásának eredője ránk nézve nulla.


Vagyis R/2 sugár esetén minden test fele akkora súlyú, mint a felszínen. (Homogén tömegeloszlás esetén.)


[link]

[link]

[link]

[link]

2018. jan. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 dq ***** válasza:

WTFDIJW

A #3 hülyeség. Nyilvánvalóan 2x akkorát, igen.

(Gauss-tételes, meg Newton-formulás bizonyítást is akartam írni, rosszul idéztem fel mindkettőt.)

2018. jan. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
tömeg és középpontól való távolság függvénye
2018. jan. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Még egy link, a g értéke a középponttól mért távolság függvényében. (Ha a bolygó anyaga homogén!)

[link]

2018. jan. 14. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!