Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Nagyjából hány db vörösvértest...

Nagyjából hány db vörösvértest található egy egészséges felnőtt férfi szervezetében? Számolását rögzítse!

Figyelt kérdés

Ez egy emelt biosz érettségi feladat

Elmondaná vki h itt mégis mit és mivel lehet számolni? Azt hittem h csak be kell verni egy számot és ennyi, nem értem h mit kell ebben számolni


2018. jan. 28. 10:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Egy perc gugli után:

4,5 .. 6 * 10^12 vörösvérsejt / liter vér (vagy ..millió / uL)

A többi már nem szerintem adja magát.

2018. jan. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
megoldásban én is láttam h milyen számokat szoroz össze de azt nem tom h mik ezek a számok, és erre is irányult a kérdésem, szóval ezzel most nekem nem igazán segítettél :P
2018. jan. 28. 11:20
 3/6 anonim ***** válasza:
50%

Hát úgy kell kiszámolni, hogy 1 uL vérben kb 4,5 millió db van.

Akkor 1 literben: 4,5 millió x 1000= 1 ml vérben levő vvt

Egy felnőtt ffi ben kb 5 liter vér van ==> 5000 ml ==>5000 x 4,5 x 10^9

2018. jan. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
62%
A felnőtté válás egyik lépése, hogy egy feladathoz szükséges információkat meg tudjuk szerezni. Ez nem gonoszság, jó szándékból írom. Gondolhatod, én sem fejből vágom a témát, de manapság már 1-2 perc alatt megtudható, és még az is kiderül, hogy néhány hitelesnek tűnő magyar oldalon keverik a litert a mikroliterrel.
2018. jan. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát...

Egyrészt tudni kell hozzá, hogy adott térfogatban hány db vörösvértest van. Ez férfiak esetén kb. 4,5-5,5 millió/mikroliter.

Plusz azt kell tudni, hogy egy egészséges felnőtt férfinek kb. menyi vére van...ez kb. 5 liter.

Ha innen se megy a megoldás, akkor remélem, nem idén mész emelt bioszra.

2018. jan. 28. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
58%

"Azt hittem h csak be kell verni egy számot és ennyi"

ATYAÉG!

És ez az ember akar emelt tárgyra menni, akármiből...

és még mindig nem érti, a sok magyarázat után sem!

2018. jan. 29. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!