Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan fogadjam el azt, hogy...

Hogyan fogadjam el azt, hogy vannak dolgok amiket sosem fogok tudni felfogni, megérteni?

Figyelt kérdés
Természetesen nem a középiskolai természettudományos dolgokra gondolok, hanem azokra a tényekre amiket minden hétköznapi embernek nehéz felfognia, amelyekhez tényleg igazán okosnak és tehetségesnek kell lenni, azokra a dolgokra, amiknek a kutatása még a tudósok számára is újdonság. A szomorúság és a tehetetlenség amit olyankor érzek, amikor ezekről olvasok, konkrétan tényleg fájó, de én magam is tudom, hogy nekem nincs is szükségem erre a tudásra, hiszen hétköznapi ember vagyok. Mégis zavar, hogy rengeteg kérdésemre nincs még 'normális' válasz, vagy ha van, én azt épp ésszel nem tudom megérteni, ahogy esetleg a bizonyításokat, ok-okozati összefüggéseket sem. Néha ez eszembe jut, és dühös vagyok. A világ nagyon bonyolult, és úgy érzem, sosem fogom egy fikarcnyit se megérteni a működését, és én így fogok meghalni. Tudom nagyon depresszív hozzáállás, de így érzek én a tudomány iránt.
2018. febr. 13. 23:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Na végre egy átlagember, aki látja azt, hogy még mennyi mindent nem tud.

De hát itt az alkalom, képezd magad, akár autodidakta módon, és akkor közelebb juthatsz a dolgokhoz.


Persze nyílván nem a húrelmélettel, meg a kvantummechanikával kell kezdeni, mert oda komoly tudás és mégkomolyabb matematika kell...

2018. febr. 14. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
66%
ezen kár idegeskedni, én pld a 2 x 2-nél elakadtam, ezért nem is érdekelnek a mezonok, a qvarkok és a Dirac egyenlet :)
2018. febr. 14. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
63%
Miért kellene mindent megérteni ?? Pont az a jó, hogy mindig van megértésre váró történés, dolog a világban, enélkül nagyon unalmas lenne.
2018. febr. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Úgy ahogy én: Nehezen.
2018. febr. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha csak ez bánt, akkor gondolj arra, hogy előbb utóbb meg fogsz halni. Hidd el, az jobban fog bántani.
2018. ápr. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!