Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nyilván van, volt, és lesz is...

Nyilván van, volt, és lesz is minden férfi után még élet, és jókedv. De ezt hogyan lehet felfogni, feldolgozni, elfogadni, megérteni?

Figyelt kérdés

Néhány év együttélés, baba tervezése, nő azt hiszi minden rendben van, férfi egyszercsak közli, hogy menj el. Ti mit tettetek/tennétek hasonló helyzetben? Ő a mindenem, legfontosabb a világon, vele akartam leélni az életemet. Mindenki azt mondja, hogy lesz még másik, jobb férfi. Nem ő volt az első az életemben, így van viszonyítási alapom. Én tényleg megtaláltam a "Nagy Őt", mindent szeretek benne, a hibáival együtt. Ő volt a barátom is, mindent együtt csináltunk, tőle kértem tanácsot mindenben. Most, hogy el kellett költöznöm nem tudok mihez kezdeni magammal. Lenne sokminden, amit kellene csinálni, de nem tudok koncentrálni. Nem tudom lekötni magam semmivel. Minden élmény, tárgy stb hozzá köt, ő jut az eszembe róla. Mivel ő volt a barátom is, nincs akivel eltöltsem az időt. Mindig hülyeségnek tartottam, ha valaki azt mondta, hogy nem akar élni. De most én is így érzem. És tudom, hogy semmi értelme annak, ha valaki megöli magát, és én nem is akarom megtenni, csak felülkerekedett rajtam ez az érzés, hogy nincs értelme élnem, nélküle nem megy, belehalok a fájdalomba és szomorúságba.

Valaki, ha tud okosat mondani nekem, kérem írja le. Azon kívül, hogy az idő mindent megold, és vannak jobb férfiak is a világon. Tényleg szeretném jobban érezni magam, és újra élni az életemet, de nem tudok ezen úrrá lenni:(


2010. febr. 5. 12:41
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
90%

Lehet hogy hülyeség de én ilyenkor próbáltam a rossz tulajdonságaira és rossz dolgainkra koncentrálni.

Elhitettem magammal hogy igenis van olyan dolog amiért jobb ha nem vele vagyok.

Igy könnyebb volt valamivel...!

Kitartás!

2010. febr. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 anonim ***** válasza:
89%
Mit mondott, milyen okot talált rá, hogy elküldjön? Vagy lehet az is, te nagyon rátelepedtél és nem tudtál önállóvá válni mellette. Csak az ő szava volt a szent, amit ő csinált úgy volt jó. A férfiak sokáig nem igazán viselik el, ha egy nő nem talpraesett! Válaszolj!
2010. febr. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 anonim ***** válasza:
100%

En arra szoktam gondolni, hogy masnak mennyivel nehezebb az elete az enyemnel.

Pl. gondolj arra, hogy mas no 2 kicsi gyerekkel es egyel a hasaban marad egyedul. Mennyi ilyen van! Az a no szerinted mit tesz? Muszaj tulelnie, talpraallni es elni tovabb az eletet.

Ha talalsz egy masik ferfit konnyebb lesz majd a fajdalmad.

Neked kell olvasnod, neked kell sajat magad feldolgoznod egyedul a fajdalmadat. Ennel sokkal kemenyebb dolgok vannak az eletben, bocsi hogy ezt irom, de igy gondolom.

2010. febr. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 A kérdező kommentje:

Mások is mondták, írjak egy listát, jó és rossz tulajdonságokról. Fejben átgondoltam, de alig van rossz tulajdonsága, és azok sem olyanok, hogy ne lehessen együtt élni velük.


Mindig önálló voltam, intéztem a magam ügyeit, nem vártam másokra. Még anyós is megmondta, hogy talpraesett vagyok. Persze, előfordult, hogy megakadtam valamiben, és akkor ugye az ő tanácsát kértem ki. Mert hát pl. ezért is van együtt két ember, hogy segítsék egymást.

Sajnos az indok az volt, hogy már nem érzi azt, amit korábban, üresség van benne. Ezt megértem, hisz nem tarthat minden örökké. Csak képtelen vagyok elhinni. Mintha egy álomban lennék, és nemsokára felébredek.

2010. febr. 5. 12:53
 5/56 anonim ***** válasza:
91%

Szegénykém:(



Nem mondott semmit miért tette ezt?


Arra kérlek ne hagyd el magad...sírj csak sírj,de ne ülj otthon,menj el barátnőkkel,vagy kollégákkal ide oda,mert ha otthon ülsz sokkal rosszabb lesz hidd el.


Mosolyogj és hidd el,a világ is vissza fog egyszer mosolyogni rád ^^

2010. febr. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 A kérdező kommentje:
12:49: igen, igazad van, kicsi gyerekkel egyedül maradni még rosszabb, és nehezebb. Én ezt nem tagadom. De ilyenkor valahogy az emberek magukra gondolnak - nyilván sajnálják is magukat kicsit. Tudom, hogy van sokkal rosszabb helyzetben lévő ember is a Földön, de én a saját problémámra szeretnék megoldást most, és nem más baja miatt aggódni. Nekem is van elég bajom, ezen kívül is. Pl. betegség. az, hogy másra gondolok, neki milyen rossz lehet, nem lesz jobb nekem, csak kicsit sajnálom az illetőt. Ilyen vagyok.
2010. febr. 5. 12:56
 7/56 anonim ***** válasza:
89%

örülj h nem egy baba után történt mindez, ezt komolyan mondom!

egyébként meg módszer? egy pasitól hallottam nemrég, h ő nem tud egy olyan nő után bánkódni, aki nem szereti őt, kirugta.....na szerintem ez egy pasi tulajdonság, amit a nők is megtanulhatnának.....ehelyett meg szinte földön csúszunk, h a FÉRFI jöjjön vissza, akár hogy is.....de tényleg lesz jobb!!!!ajánlom dr Csernus férfi c. könyvét, szerintem vígaszt nyújt!

2010. febr. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 anonim ***** válasza:
100%

Te kerdezted, hogy lehet ezt tulelni! Arra irtam, hogy en ugy szoktam tulelni amikor rossz tortenik velem, hogy arra gondolok, hogy ennel van sokkal rosszabb is a vilagon. Es ez nekem igenis segit! Ilyenkor erot kapok.

Hidd el neked is jobb lesz. Csak beszeld ki magadbol a banatodat, es ha vannak oszinte baratnoid akkor legyel veluk este. Ne legyel otthon egyedul, ne szomorkodjal egyedul, mert csak rosszabb lesz.

Amugy mennyi idos vagy?

Ja es meg arra is gondolj, hogy milyen jo hogy most szolt nem eskuvo es baba utan. Gondold el akkor hogy elned tul?!

2010. febr. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 anonim ***** válasza:
89%

Ébredj fel most. Sajnos ilyenkor nincsen jó tanács, mindenkinek más válik be. Valaki írta előttem, h aki gyerekkel marad egyedül... annak sem könnyű, de annak ott a gyerek, aki miatt talpra áll, aki miatt tovább kell élni.


Neked is keresned kell valamit, ami miatt élni kell. Változtass az életeden, a szokásaidon. Sportolj, vagy ha már csinálod, válts. A legszokatlanabb időpontokban kerekedj fel, sétálj egyet, nekem az szokott jót tenni. Beszélgess a szüleiddel, munkatársakkal, építs kapcsolatokat. Válts étrendet, és ha teheted pl cserélj le egy-két bútort, rendezd át a lakást, vagy "fengshuizd meg". Keress olyan elfoglaltságot, amit együtt nem csináltatok. Nagy váltás, de könnyebb, ha a napi rutin nem a korábbi közös életetekre emlékeztet.


A legfontosabb, hiába baromság, de adj időt magadnak, és kényszerítsd magad hogy a dolgaidat igenis csináld! Ha kell írj minden este másnapra tervet, de megvalósíthatót, és valósítsd is meg! Az életed megy tovább, de ne hagyd, hogy nélküled tegye!

2010. febr. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 anonim ***** válasza:
100%
Minden emléket ki vele!!!!! Rendezd át az életedet, lehet ez egy jó lecke volt neked. A bajban megedződik az ember fizikailag és lelkileg is. Lehet annyira bele voltál zúgva, nem ismerted fel a hibáit. De ha elgondolkodol rajta és átértékeled a kapcsolatotokat rájössz mi lehetett a bibi. Aztán zárd le a múltat. Jön egy másik, aki majd veled akarja leélni az életét.
2010. febr. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!